Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

WEICON kleje, uszczelniacze i narzędzia do ściągania izolacji

  • Widok:
  • Widok:

Weicon jest niemiecką firmą, która od wielu lat dostarcza producentom i serwisantom asortyment niezbędny do tworzenia nowych wyrobów oraz wykonywania napraw i konserwacji. Jej specjalnością są preparaty chemiczne stosowane do smarowania, uszczelniania, klejenia czy konserwacji elementów. Poza nimi firma oferuje też taśmy i pasty oraz wsparcie narzędziowe, dzięki któremu jest możliwe wykonywanie prac serwisowych i montażowych.

 

Obok klejów i silikonów z taśm produkcyjnych Weicon schodzą też narzędzia do ściągania izolacji. Jest to grupa produktów objętych wspólną marką Weicon Tools, do której zalicza się 25 różnych typów noży do kabli, szczypiec oraz narzędzi specjalnych. Ich starannie przemyślana konstrukcja sprzyja szybkiemu i bezpiecznemu wykonywaniu pracy, a jednocześnie gwarantuje jej wysoką precyzję.

 

Niemiecki producent klejów i narzędzi specjalistycznych

 

Firma Weicon została założona w 1947 roku jako P.W. Weidling & Sohn. Jej siedzibą od początku było Münster w Niemczech, chociaż na przestrzeni lat zakład kilkakrotnie przenosił się w inne lokalizacje. Wynikało to z potrzeb rozwojowych i rozbudowy niezbędnej do wprowadzania nowych linii produkcyjnych. Od początku istnienia profil zakładu był ukierunkowany na wytwarzanie klejów oraz innych środków chemicznych, niezbędnych w pracach montażowych i naprawczych. Linię produkcji narzędzi zamontowano dopiero w 1967 roku.

 

W 1987 roku miała miejsce premiera klejów anaerobowych Weiconlock®, a 10 lat później rozpoczęto współpracę z holenderską firmą Willteco B.V. W jej ramach oba przedsiębiorstwa zrealizowały wspólny projekt, jakim było zabezpieczenie transportu platformy wiertniczej. W 2002 roku oficjalnie pojawiła się nazwa Weicon. Od tego czasu firma otwierała kolejne filie, rozbudowywała własne zaplecze i zdobywała nagrody. Obecnie dysponuje 9 oddziałami, zatrudniającymi około 300 pracowników i ponad 190 specjalistów technologii klejenia. W 2017 roku przyznano jej certyfikat jakości DIN EN ISO 9001.

 

Kleje, uszczelniacze i narzędzia do ściągania izolacji Weicon

 

Asortyment produktów marki Weicon, który proponujemy, obejmuje wiele przydatnych artykułów – zarówno z kategorii chemii specjalistycznej, jak i narzędzi. W sprzedaży mamy kleje i nici teflonowe do uszczelniania gwintów, kleje epoksydowe, masy naprawcze z miedzią czy lakiery izolujące. Z grupy preparatów czyszczących polecamy środki do czyszczenia styków i złączy, zmywacze i odtłuszczacze w sprayu oraz odrdzewiacze. Ofertę produktów chemicznych kierujemy też do spawaczy. Znajdą oni tutaj zarówno cynk w sprayu, jak i środek antyodpryskowy. Uzupełnieniem asortymentu są oleje i preparaty stosowane przy wierceniu i mechanicznej obróbce metali.

 

W ofercie Profitechnik nie mogło też zabraknąć narzędzi Weicon. Są to specjalistyczne przyrządy niezbędne przy montażu i naprawach instalacji teletechnicznych czy elektrycznych. Polecamy też narzędzia do ściągania izolacji z kabli płaskich i okrągłych o zróżnicowanej średnicy. Na uwagę zasługują między innymi izolowane nożyczki dla elektryków, narzędzia wielofunkcyjne oraz całe zestawy umieszczone w funkcjonalnej walizeczce.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium