Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

NEXUS przecinaki, ściągacze, separatory

  • Widok:
  • Widok:

Rodzinna firma Nexus Werkzeugfabrik została założona w 1868 roku w niemieckiej miejscowości Remscheid, uchodzącej powszechnie za stolicę przemysłu narzędziowego w Europie. Specjalnością firmy nexus jest projektowanie oraz produkcja różnego rodzaju ściągaczy i separatorów, a także specjalistycznych narzędzi do demontażu łożysk i przegubów. Narzędzia produkowane przez Nexus znajdują zastosowanie w motoryzacji, a także przemyśle maszynowym, stoczniowym oraz lotniczym. Są absolutnie niezbędne podczas wielu prac serwisowych i naprawczych. Dzięki wysokiej jakości materiałom, innowacyjnym projektom oraz niemieckiej precyzji produkcji, narzędzia Nexus są cenione przez wymagających profesjonalistów oraz wszystkich tych użytkowników, dla których liczy się prostota rozwiązania oraz wysokie parametry użytkowe i wytrzymałość.


Ściągacze są praktycznymi narzędziami używanymi nie tylko w profesjonalnych warsztatach samochodowym, ale również w przydomowym garażu przy różnych samodzielnych pracach. Takie ściągacze pozwalają bezpiecznie i bez wysiłku zdejmować łożyska, sprężyny i przeguby kulowe, umieszczone w trudno dostępnych miejscach. Firma Nexus oferuje szeroką gamę profesjonalnych ściągaczy o różnych parametrach i przeznaczonych do różnych zadań. Ściągacz wykonany jest ze stali wysokowęglowej, posiada oksydowane ramiona oraz chromowane łapy. Napędem ściągacza jest śruba o trapezowym, drobnozwojnym gwincie, wyposażona w 2 rodzaje końcówek: stożek oraz końcówkę płaską. Wszystkie urządzenia są wykonane z wysokiej jakości stali narzędziowej i zaprojektowane w oparciu o ponad stuletnie doświadczenie firmy oraz liczne konsultacje z korzystającymi z narzędzi Nexus profesjonalistami.

 

Uzupełnieniem ściągacza do łożysk jest separator, pozwalający wydobyć łożyska z trudnodostępnych miejsc, gdzie sam ściągacz nie dałby rady, na przykład w przypadku dwóch łożysk położonych blisko siebie. Separator Nexus wykonany jest ze stali wysokowęglowej. Krawędzie separatora zostały precyzyjnie wypolerowane i utwardzone do wysokiego poziomu, co pozwala mu łatwo "odklejać" ciasno pasowane łożyska. Ma także specjalne otwory technologiczne pozwalające na łatwy demontażu oraz wspomagające ściąganie łożysk. Działanie separatora opiera się na wykorzystaniu siły powstałej w wyniku naprężeń powierzchni stożkowych, a także siły śruby centralnej.

 

W ofercie firmy Nexus figurują także przecinaki hydrauliczne do nakrętek. W dużym uproszczeniu są to nakładki na śrubę wyposażone w bardzo ostre dłuto. Nakładkę taką należy podłączyć do aparatury zewnętrznej, która generuje ciśnienie hydrauliczne. Rosnąca siła nacisku oddziałuje na dłuto, które wbija się coraz bardziej w nakrętkę, aż w końcu dochodzi do jej przecięcia. Takie przecinaki nie wymagają w ogóle użycia siły przez operatora urządzenia, co czyni je popularnym wyborem we wszystkich zakładach pracujących ze stalą.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium