Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

PICUS nitownice

  • Widok:
  • Widok:

Picus to japoński producent narzędzi, specjalizujący się w wytwarzaniu nitownic ręcznych oraz pneumatyczno-hydraulicznych. Duże doświadczenie, staranny dobór materiałów oraz japońska dokładność wykonania sprawiają, że urządzenia marki Picus charakteryzują się niesamowitą wytrzymałością nawet w najcięższych warunkach produkcyjnych. Produkty firmy używane są do prac montażowych na liniach produkcyjnych największych światowych zakładów przemysłowych. Ich ergonomiczna oraz wytrzymała konstrukcja sprawia, że narzędzia te cieszą się niezwykle dobrą opinią specjalistów branży monterskiej i uchodzą za jeden z najlepszych wyborów w swojej kategorii w skali całego świata. W asortymencie naszego sklepu dostępne są nitownice ręczne marki Picus, przeznaczone do użytku przez profesjonalistów i wymagających amatorów.

 

Nitownice stanowią świetne wsparcie przy szybkim i trwałym łączeniu ze sobą najróżniejszych elementów. Najistotniejsze w takim procesie łączenia są same nity. Są one elementami konstrukcyjnymi wykonanymi z metalu, których zadaniem jest scalenie ze sobą dwóch różnych elementów. Nit zbudowany jest z główki i szyjki, które dzięki zastosowaniu nitownicy łączą się i wiążą ze sobą dwa fragmenty. Przy pomocy nitów możemy skutecznie łączyć tak różne materiały i elementy, jak blacha, kształtowniki stalowe, skóra, tworzywa sztuczne, taśmowniki, wsporniki, dźwigary, wiązary, a także różne elementy maszyn.

 

Nitownica ręczna różni się od nitownicy pneumatycznej tym, że praca z nią wiąże się z zastosowaniem siły fizycznej. Choć w epoce postępującej automatyzacji może się to wydawać nieefektywne, to ręczna wersja tego narzędzia wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością i to nie tylko wśród majsterkowiczów, dla których nabycie urządzenia pneumatycznego często nie jest opcją, ale również dla zawodowych serwisantów czy budowlańców. Zaletą nitownicy ręcznej, której nie posiadają modele zautomatyzowane, jest możliwość użycia narzędzia w dowolnym położeniu, pod dowolnym kątem. Nitownica ręczna świetnie nadaje się do tworzenia połączeń w konstrukcjach przestrzennych, takich jak osłony, obudowy czy stelaże.

 

Decydując się na zakup nitownicy, na samym początku powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas urządzenie jest wygodne i zapewniające odpowiednią ergonomię oraz komfort pracy. Najlepiej sprawdzają się modele z gumową rękojeścią, ponieważ zapewnia ona stabilne trzymanie nitownicy pod różnymi kątami. Warto jest również sprawdzić dobrze wyważenie narzędzia oraz długość ramienia i dopasować obydwa te parametry do naszych potrzeb. Należy również zwrócić baczną uwagę na wymiary elementu roboczego urządzenia, gdyż od tego parametru zależy, do jakich zadań nadawać się będzie nasza nitownica.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium