Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

RUTHE kliny, siekierki, toporki

  • Widok:
  • Widok:

Ruthe jest nazwą marki, która narodziła się wiele lat temu w firmie Ruthe Hammerfabrik GmbH & Co. Przedsiębiorstwo nie istnieje już jako samodzielny podmiot, gdyż w 2006 roku zostało przejęte przez Joh. Hermann Picard GmbH & Co. KG. i stało się jego spółką zależną, a dziesięć lat później wraz z macierzystym przedsiębiorstwem trafiło pod skrzydła Erwin Halder KG z lokalizacją w Achstetten koło Ulm. Od 2017 roku w Wuppertal funkcjonuje nowa firma Picard GmbH, łącząca tradycje marek Picard i Ruthe.

Produkty z tych linii wraz z asortymentem marki Halder obejmują szeroką gamę narzędzi udarowych, które powstają w zakładach w Wuppertal-Cronenberg. Asortyment zaliczany do tych marek wzajemnie się uzupełnia, co stanowi dodatkową korzyść dla przedsiębiorstwa. Do linii Ruthe zaliczają się siekierki, toporki oraz kliny. Pod znakiem marki można też znaleźć młotki i młoty budowlane.

Marka zrodzona z kowalskich tradycji

 

Firma Ruthe Hammerfabrik od początku specjalizowała się w produkcji wysokiej jakości młotków o różnym przeznaczeniu. Asortyment obejmował zarówno lekkie i poręczne młotki ciesielskie, jak i masywne młoty murarskie, niezastąpione przy wyburzeniach. W produkcji stosowano wysokiej jakości materiały, a w szczególności bardzo starannie dobrane drewno. Od niego bowiem zależała trwałość trzonka oraz związane z nim bezpieczeństwo użytkownika.

 

Młotki Ruthe były wyposażone w rękojeść z bejcowanego na ciemno drewna hikorowego. Tradycja została zachowana do dzisiaj nie tylko ze względu na wytrzymałość takich trzonków. Są one również bardzo efektowne, gdyż zarówno jasna, jak i ciemna bejca doskonale uwypuklają rysunek słojów. Rękojeść młotków Ruthe jest znakiem rozpoznawczym linii Ruthe. Trzonki wyróżniają się też ergonomicznym profilem, który ułatwia korzystanie z narzędzia i ogranicza do minimum nakład siły. Produkty te spełniają wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa kontrolowane przez Picard. W uzasadnionych przypadkach przechodzą też testy VPA/GS.

 

Siekierki i toporki niezbędne w każdym warsztacie

 

Specyficzny asortyment zaliczany do linii Ruthe obecnie obejmuje głównie toporki i siekierki. Są one dostępne w wielu wariantach, różniąc się przede wszystkim wielkością i masą styliska (uchwytu ręcznego). Pozwala to na dopasowanie modelu narzędzia do rodzaju rąbanego drewna czy postury i możliwości fizycznych użytkownika. Siekierki i toporki znajdują zastosowanie w każdym domu, w którym wykonuje się przedmioty z drewna lub uprawia i porządkuje ogród. Umożliwiają ścinanie większych gałęzi, niewielkich, uschniętych drzewek, a także przygotowywanie drewna kominkowego do sezonowania lub palenia.

 

W asortymencie naszego sklepu znajdują się certyfikowane siekierki i toporki marki Ruthe, ale proponujemy również cięższy i bardziej uniwersalny siekieromłot. Narzędzie jest przeznaczone do rąbania drewna, jednak znajdzie też wiele innych zastosowań, np. przy rozdrabnianiu kruszywa do alejek ogrodowych. Użytkownikom takich narzędzi proponujemy również kliny rozporowe o masie 2 i 3 kg, przeznaczone do rozdzielania drzewna. Kliny Ruthe mogą być stosowane wyłącznie z młotkami wyposażonymi w plastikowy obuch.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium