Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

SCALA grzebienie do gwintów, kątowniki, suwmiarki, szczelinomierze

  • Widok:
  • Widok:

Pomiary stanowią podstawę każdej czynności konstrukcyjnej i projektowej. Od ich dokładności zależy bezpieczeństwo, a często nawet możliwość realizacji projektu. Precyzję takich pomiarów mogą zapewnić wyłącznie bardzo dobrej jakości przyrządy. Ich znaczenie docenia firma niemiecka firma Scala Messzeuge GmbH, która od 75 lat dostarcza na rynek sprawdzone i niezawodne rozwiązania z dziedziny technik pomiarowych.

 

Asortyment, który powstaje w firmie Scala, obejmuje przyrządy i akcesoria umożliwiające wykonywanie pomiarów fizycznych materiałów, włącznie z ich otworami, szczelinami czy skokiem gwintów. Poszczególne kątowniki, suwmiarki, szczelinomierze i grzebienie do gwintów charakteryzują się bardzo wysoką precyzją pomiarów, którą zapewniają im budowa i zastosowane materiały. Przykładem są suwmiarki antymagnetyczne, które nie przyciągają opiłków metalu mogących powodować błędy pomiarowe.

 

Scala – 60 lat rozwoju technik pomiarowych

 

Powstanie firmy Scala Messzeuge przez Friedricha J. Schalla przypada na 1938 rok. Był to wyjątkowo trudny okres z uwagi na wybuch II wojny światowej. Dlatego po pierwszych latach działalności i produkowania zacisków oraz na skutek braków kadrowych przestawiono produkcję na zabawki dla dzieci. Pomimo to jednak właściciel wciąż pozostawał wierny technice, tworząc kreatywne zestawy elementów do konstruowania różnych postaci. Zabawki Fridolin produkowano do lat 50., kiedy na skutek ożywienia rynku firma rozpoczęła eksport narzędzi pomiarowych.

 

Do krajów europejskich, a potem także do USA i Ameryki Południowej, trafiały niemieckie suwmiarki tradycyjne, precyzyjne, kieszonkowe, warsztatowe. Skala eksportowała także głębokościomierze do zakresu pomiarowego 300 mm. W kolejnych latach firma rozwijała się pod kierunkiem synów założyciela, a wśród dokonań z tego okresu są pierwsza suwmiarka z noniuszem z tworzywa sztucznego (1960), seria zacisków kieszonkowych Scala Alinox (1976) czy Kolumbus – kieszonkowe zaciski ze skalowaniem przeciwodblaskowym (1984). W 1993 roku skomputeryzowana już firma Friedrich J. Schall KG przyjęła nazwę Scala Meßzeuge GmbH.

 

Przyrządy pomiarowe Scala w Profitechnik

 

Ponieważ przyrządy pomiarowe są niezbędne w każdym warsztacie profesjonalisty i majsterkowicza, musiały też znaleźć się w naszym asortymencie. Proponujemy między innymi bardzo precyzyjne suwmiarki Scala, dostępne w sprzedaży zarówno w wersji standardowej 4-funkcyjnej, jak i 3-funkcyjnej elektronicznej. Oba modele znajdą zastosowanie w przydomowych warsztatach i w profesjonalnych firmach, w których wykonuje się prace konstrukcyjne czy montażowe.

 

Obok suwmiarki obowiązkowym wyposażeniem warsztatu są też kątowniki, szczególnie przydatne przy cięciu różnych materiałów oraz przy montażu elementów z zachowaniem kątów prostych (np. mebli, ścianek działowych). Asortyment uzupełniają bardzo precyzyjne szczelinomierze dostępne w formie zestawu metalowych listków o różnej grubości od 0,05 do 1,0 mm. Polecamy również grzebienie do gwintów w formie pakietu listków do pomiaru skoku gwintu w skali metrycznej lub calowej. Wszystkie produkty marki Scala spełniają wymagania norm krajowych i międzynarodowych.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium