Pokaż filtry
Typ narzędzia
- nożyce (13)
- szczypce, kleszcze, obcęgi (13)
- fałdowniki, kowadła, kształtowniki, przyrządy łat (9)
- bity (groty), końcówki (12)
- bity (groty), końcówki w zestawach (2)
- brzeszczoty do wyrzynarki (4)
- brzeszczoty pił szablastych (8)
- rękawiczki (6)
- futerały, pokrowce, pasy, uchwyty (6)
- kątowniki i kątomierze (8)
- lampy i latarki (1)
- łomy (4)
- markery, ołówki, wkłady (9)
- miary (3)
- młotki (21)
- nitownice, zszywacze (2)
- noże i ostrza do noży (18)
- piły ręczne i brzeszczoty pił (7)
- piony murarskie, poziomice (5)
- szablony, przykładnice, przyrządy do trasowania (2)
- wiertła (3)
- wyciskacze do silikonu, uszczelniacze (2)
- wałek dociskowy (4)
Wybrane filtry:
Wyczyść wszystkie filtryCieśla-Dekarz
Praca cieśli polega na przygotowywaniu konstrukcji dachowych z drewna. Do prac dekarskich potrzebne są profesjonalne narzędzia do szalowania stropów czy też wykonania więźby dachowej. Odpowiednio dobrane sprzęty zapewniają sprawną i bezpieczną pracę budowlaną, pomagają skutecznie pokryć dach, ale także zapewniają jego trwałość i estetykę. Narzędzia dekarskie to głównie narzędzia uniwersalne, takie jak młotki, szczypce i noże, ale także wyspecjalizowane narzędzia do prac niestandardowych, np. obróbki blacharskiej dachu.
Narzędzia ciesielskie
Narzędzia do obróbki drewna można znaleźć w każdym warsztacie cieśli. Wśród nich możemy wyróżnić ciesaki (rodzaj siekierki ciesielskiej), młotki, dłuta, ośniki do strugania i korowania drewna, strugi drewniane, zaciski stolarskie czy komplet narzędzi pomiarowych oraz traserskich. Te ostatnie służą do wyznaczania i znaczenia linii cięcia w drewnie lub miejsc łączenia drewnianych elementów (np. bali). Grupa narzędzi pomiarowych obejmuje kątomierze, kątowniki, liniały oraz piony. Do niezbędnych narzędzi ciesielskich należą również dobrej jakości piły z ząbkowanym ostrzem oraz wygodną i ergonomiczną rękojeścią.
Narzędzia dekarskie
Ręczne narzędzia dekarskie to wszelkiego rodzaju młotki, nie tylko te do wbijania i wyciągania gwoździ, ale także modele używane do obróbki blachy przez prostowanie, gięcie czy też formowanie. Zazwyczaj są one kute z jednego kawałka stali, a rękojeść wykończona jest plastikiem, skórą lub drewnem. Dobre młotki dekarskie mają magnetyczny uchwyt do trzymania gwoździ oraz wyważoną i lekką konstrukcję. Kolejnym ważnym narzędziem w pracy każdego dekarza są kleszcze, które wykorzystywane są głównie do wszelkiego rodzaju prac blacharskich, takich jak falcowanie i zagniatanie blachy. Standardowo wyróżnia się kleszcze o konstrukcji nakładkowej, w których części narzędzia są nakładane na siebie, oraz kleszcze wsuwkowe, w których jedna część kleszczy tworzy widełki, w które wsuwa się drugą.
Wśród narzędzi dekarskich nie może zabraknąć nożyc do cięcia blachy. Standardowo nożyce są przeznaczone do różnych rodzajów blach, takich jak miedziana, ocynkowana, aluminiowa itp. Nożyce dekarskie mają różne kształty, rozmiary, krzywizny i długości szczęk. Ich konstrukcja jest podobna do zwykłych nożyczek, a mianowicie składają się z dwóch dwuręcznych dźwigni z zawiasami. Dostępne są nożyce tradycyjne, nożyce dźwigniowe oraz modele z podwójnym układem dźwigni. Potrzebny jest również pas dekarski, dzięki któremu podstawowe narzędzia dekarskie będziemy mieli zawsze pod ręką. Pas dekarza posiada dużą liczbę przegródek, w których można schować gwoździe, wkręty i kołki, młotek, nożyce bądź kleszcze.