Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

NAREX dłuta, pobijaki, wyciągacze do gwoździ

  • Widok:

Firma Narex jest rodzinnym czeskim przedsiębiorstwem, które może się poszczycić prawie 100-letnią tradycją. Zakład produkcyjny firmy znajduje się w czeskiej miejscowości Bystrice. W ofercie firmy Narex znajduje się obecnie 1600 produktów. Główną specjalnością firmy są wysokiej jakości ręczne narzędzia do obróbki drewna. Wiodące grupy produktów firmy to dłuta stolarskie, rzeźbiarskie i tokarskie, a także pobijaki drewniane. Wieloletnie doświadczenie, sprowadzana na zamówienie niemiecka stal z opatentowanymi domieszkami oraz ścisła kontrola każdego etapu procesu produkcji pozwalają firmie Narex wytwarzać dłuta cenione przez profesjonalistów na całym świecie. Ich cechy wyróżniające to precyzja wykonania, ręczna obróbka szlifierska oraz dobry stosunek jakości do ceny.

Jakie dłuta do drewna wybrać?

Najistotniejszą cechą dobrego dłuta jest odpowiednio dobrana twardość stali. To od tego parametru w dużej mierze zależy jakość narzędzia, a pośrednio także wydajność naszej pracy. Wiele tańszych modeli dostępnych na rynku chwali się twardością znacznie przekraczającą 60 HRc, jednak nie zawsze wyższa twardość oznacza lepsze dłuto. Dostępne w naszym sklepie dłuta Narex są zahartowane do twardości 59 HRc, ponieważ zgodnie z doświadczeniem firmy, używany przez nich stop wzbogacanej stali właśnie przy takim hartowaniu osiąga najlepszy stosunek twardości do sprężystości. Dzięki temu dłuta Narex nie tylko doskonale wykonują swoje zadania, ale też mogą się pochwalić znacznie lepszą wytrzymałością na zużycie, niż większość produktów konkurencji

Niemal równie ważna jest odpowiednia rękojeść naszego dłuta. Narzędzia Narex wyposażone są w bejcowane rękojeści z drewna grabowego, które zapewniają wygodny, pewny chwyt, dobrą ochronę dłoni przed drganiami oraz optymalną odporność na zużycie. Kształt rękojeści dłut Narex był dopracowywany przez lata w konsultacjach z dziesiątkami specjalistów od obróbki drewna, aby zagwarantować maksymalną ergonomię użytkowania. Pewny, wygodny chwyt na rękojeści pozwala na precyzyjne operowanie dłutem w każdych warunkach. Dokładność użytkowania zapewnia także odpowiednio dobrana długość ostrza.

Pobijaki drewniane

Oprócz wysokiej jakości dłut firma Narex produkuje także profesjonalne pobijaki, narzędzia nieodzownie idące z dłutami do drewna w parze. Firma Narex oferuje pobijaki ciesielskie oraz rzeźbiarskie wykonane z wysokiej jakości drewna bukowego. Odpowiednio dobrane kształty i rozmiary obuchów pozwalają na skuteczne pobijanie bez obawy, że nie trafimy w dłuto. Wygodna toczona rękojeść jest rozszerzona przy końcu, co pozwala nam pewnie trzymać narzędzie także mokrą dłonią, a zastosowanie starannie dobranego drewna gwarantuje wytrzymałość konstrukcji i absorbuje część drgań, chroniąc naszą dłoń.

 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium