Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

STABILA narzędzia, miary, poziomice, taśmy miernicze

  • Widok:
  • Widok:

Stabila jest marką doskonale znaną pracownikom budowlanym, inżynierom, projektantom i przedstawicielom wielu innych branż, w których wykonuje się pomiary. Popularność produktów spod jej znaku wynika między innymi z bardzo wysokiej jakości, ale też z innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniły się do dokładności pomiarów. W ofercie produktów firmy są doskonałe poziomice wykonane z lekkiego aluminium i wyposażone w zintegrowane libelle.

 

Stabila wychodzi o krok przed konkurencję, oferując nie tylko taśmy miernicze i miary składane, ale też przyrządy korzystające z najnowszych technologii. Firmie nieobca jest też technika laserowa, którą obecnie producent wykorzystuje w dalmierzach czy niwelatorach optycznych. Lasery obrotowe są też cenione w budownictwie, zastępując tradycyjne poziomice, np. przy układaniu płytek czy boazerii.

 

Marka z długoletnią historią

 

Wysoka jakość produktów Stabila nie jest efektem przypadku, lecz ciężkiej i nieustającej pracy nad poszukiwaniem najlepszych rozwiązań. Firma powstała bowiem 130 lat temu, a jej prekursorem był Anton Ullrich. Początkowo zajmował się on produkcją przymiarów przegubowych, po kilkunastu latach uzupełnionych o opatentowany przegub sprężynowy. Oficjalnie marka Stabila zaistniała w 1929 roku, przejmując tradycje firmy Gustav Ullrich Maßstabsfabrik.

Intensywny rozwój przedsiębiorstwa nastąpił jednak dopiero po zakończeniu II wojny światowej. Do największych osiągnięć firmy zaliczają się:

  • opatentowana libella ze szkła akrylowego (1952), która umożliwiła produkcję lekkich aluminiowych poziomic,

  • taśma miernicza z włókna szklanego (1954),

  • opatentowana technologia zalewania libelli w korpusie poziomicy (1979).

Od 1975 roku firma oficjalnie nosi nazwę STABILA Messgeräte Gustav Ullrich KG. Na koncie ma też wiele innych patentów o przełomowym charakterze dla produkcji poziomic. Obecnie Stabila to europejski lider w branży budowlanych narzędzi pomiarowych. Produkty tej marki są eksportowane do 80 krajów świata.

 

Narzędzia pomiarowe Stabila w ofercie

 

W ofercie firmy Profitechnik znajdują się najwyższej jakości poziomice Stabila wykonane z solidnych materiałów, które zapewniają trwałość i komfort użytkowania. Są one dostępne w wielu wariantach materiałowych (stal czy aluminium), funkcjach (możliwość trasowania i nanoszenia wymiarów) i rozmiarach. Na uwagę zasługują między innymi poziomice kieszonkowe magnetyczne oraz sznurkowe, a także modele z wyznaczaniem spadku i kąta.

 

Poza poziomicami oferujemy też duży wybór innych produktów Stabila, co pozwala na dostosowanie najlepszych rozwiązań do aktualnych potrzeb. W sprzedaży mamy miary drewniane składane oraz zwijane taśmy miernicze o wysokiej odporności na rozciąganie. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest miara składana z pomiarem kąta. Produkty Stabila są wykonane z trwałych i solidnych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu służą w dobrym stanie przez lata, nawet przy intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach budowlanych.

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium