Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
Opcje przeglądania

Pokaż filtry

RODZAJ
PAKOWANE

Wybrane filtry:

Wyczyść wszystkie filtry
 

Wiertła spiralne kobaltowe (HSS-Co)

  • Widok:
  • Widok:

Wiertła do metalu: spiralne, szlifowane, kobaltowe (HSS-Co)

Doskonałą efektywność wiercenia w metalach, stali nierdzewnej czy tworzywach sztucznych zapewniają wiertła spiralne szlifowane i kobaltowe. Zaliczane są one do grupy najbardziej wytrzymałych i najtwardszych narzędzi dostępnych na rynku. W asortymencie sklepu ProfiTechnik znaleźć można wiertła spiralne wykonane z najwyższej jakości stali, o różnych kątach wierzchołkowych oraz kątach skrętu rowków. Oferujemy narzędzia pochodzące od renomowanych, europejskich producentów, takich jak Alpen czy Ruko. Można zamówić je pojedynczo, a także w zestawach.

Wiertła spiralne – czym się charakteryzują? 

Na zakupie odpowiednich narzędzi, które będą niezawodne i wytrzymałe, nie warto oszczędzać. Wysokiej jakości wiertło spiralne (kręte) powinno być wykonane ze stali szybkotnącej HSS w jakości przemysłowej, najlepiej z dodatkiem kobaltu. Zawartość tego pierwiastka waha się zazwyczaj od pięciu do ośmiu procent, co przekłada się bezpośrednio na zwiększenie wytrzymałości termicznej i odporności na zużycie samego wiertła. Ze względu na właściwości wiertło kobaltowe nadaje się do wiercenia w bardzo grubych i twardych powierzchniach, wykonanych ze stali antykorozyjnych, kwasoodpornych czy żarowytrzymałych. 

Wiertła szlifowane spiralne z dodatkiem kobaltu bardzo dobrze znoszą wysokie temperatury (do nawet 600°C) i intensywną eksploatację, dzięki czemu są wyjątkowo trwałe. Mogą być wykorzystywane zarówno z maszynami stacjonarnymi, jak i ręcznymi elektronarzędziami, jednak w obu przypadkach dla większej efektywności pracy zalecane jest korzystanie ze specjalnego chłodziwa. 

Wiertła szlifowane kobaltowe – w zestawie czy pojedynczo? 

Wiertła to podstawowe wyposażenie każdego warsztatu. Korzystają z nich zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy majsterkowania. Narzędzia te należy dobrać do swoich potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy. W sklepie ProfiTechnik do wyboru są pojedyncze sztuki wierteł kobaltowych, a także uniwersalne zestawy składające się z wierteł o mniejszych i większych średnicach, umieszczonych w wygodnych kasetkach z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Zakup pojedynczego wiertła szlifowanego do metalu to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy uzupełnić wyposażenie warsztatu lub skrzynki narzędziowej o przyrząd o konkretnej wielkości. Nabywając komplet wierteł, zyskujemy natomiast pewność, że w razie potrzeby będziemy w stanie wywiercić otwory o różnej głębokości i średnicy w metalach o zróżnicowanym stopniu twardości. W pojemnych, praktycznych kasetkach może znaleźć się od kilkunastu do kilkudziesięciu sztuk wierteł. 

ProfiTechnik – wygodne zakupy online

Oferowane przez nas wiertła pasują do niemal wszystkich elektronarzędzi dostępnych na rynku. Wybierając wiertło, warto jednak zwrócić uwagę na to, jakim mocowaniem dysponuje użytkowana wiertarka i zastanowić się, jaki efekt chce się osiągnąć. W razie potrzeby chętnie doradzimy w wyborze właściwego narzędzia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium