Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Kleszcze (szczypce) dekarskie, blacharskie

ProfiTechnik to sklep z narzędziami dla fachowców wielu specjalizacji. W naszym asortymencie znalazł się także szeroki wybór narzędzi dekarskich i blacharskich, które oferujemy w atrakcyjnych cenach. Uwadze naszych Klientów polecamy produkty marki Erdi, które nie zawiodą ich nawet w najbardziej srogich warunkach w czasie pracy na wysokościach.

  • Widok:
  • Widok:

Falcowanie i zgniatanie blachy ułatwią wytrzymałe kleszcze dekarskie podstawowe (płaskie lub okrągłe). Do nieodłącznego ekwipunku dekarza zaliczają się również szczypce blacharskie do łączenia blachy. W ProfiTechnik znalazły się zatem kleszcze dekarskie tego rodzaju. Prace wykończeniowe ułatwiają kleszcze do gięcia haków rynnowych.

Wybierając najwyższej jakości narzędzia dekarskie i blacharskie, masz pewność, że wszystkie etapy kładzenia dachu pokonasz sprawnie.

Sprawdź, co jeszcze przygotował internetowy sklep narzędziowy ProfiTechnik z myślą o dekarzach.

Kleszcze blacharskie i dekarskie

Realizacja prac dekarskich wymaga zastosowania wielu różnych rodzajów szczypiec i kleszczy. Kleszcze dekarskie stosuje się do obrabiania i formowania blach i w związku z tym określa się je również jako kleszcze blacharskie. Jak wspomnieliśmy powyżej, w naszej ofercie dostępne są solidne i trwałe profesjonalne kleszcze blacharskie do realizowania kolejnych etapów prac dekarskich. Dekarze i specjaliści od obróbki blach znajdą u nas dobre:

  • uniwersalne płaskie i okrągłe kleszcze blacharskie;

  • solidne kleszcze do łączenia blach zarówno ze szczękami prostymi, jak i wygiętymi;

  • kleszcze dekarskie do gięcia blach;

  • mocne i masywne kleszcze blacharskie do łączenia blach;

  • kleszcze do zakładek i rozgięć;

  • kleszcze do gięcia haków rynnowych;

  • szczypce (kleszcze) do obkurczania rur.

Kleszcze do łączenia rur 

Łączenie blaszanych rur rynnowych wymaga odpowiedniego przygotowania krawędzi. Proces ten określa się jako obkurczenia rur. Polega na zginaniu krawędzi rury ze strony, która ma zostać wprowadzona do drugiej rury, w ten sposób obkurczona średnica pozwala wprowadzić rurę do wnętrza drugiego odcinka i zamocować ją na wcisk. To prosta i skuteczna metoda, która daje dekarzom pełną swobodę podczas prowadzenia przewodów rynnowych. Kleszcze dekarskie do obkurczania rur to zazwyczaj kleszcze przegubowe. Przekładnia zwiększa siłę nacisku na szczęk na obrabianą krawędź. Szczęki szczypiec do obkurczania rur mają około 30 mm głębokości, co pozwala szybko i sprawnie przygotowywać do połączenia kolejne segmenty rur spustowych. Kupując kleszcze dekarskie do obkurczania rur, trzeba pamiętać, że montaż rur spustowych wymaga zastosowania odpowiednio zagiętych haków. Do zaginania haków rynnowych stosuje się specjalnie zaprojektowane do tego celu kleszcze dekarskie.

Masywne kleszcze dekarskie do łączenia i zaciskania blach

Do układania i łączenia blach stosuje się mocne i masywne kleszcze blacharskie. Podczas prac dekarskich do łączenia kolejnych arkuszy blach wykorzystuje się specjalne kleszcze zaprojektowane do tego celu. W zależności od potrzeb stosuje się kleszcze dekarskie do łączenia blach ze szczękami prostymi, wygiętymi pod kątem prostym w stosunku do osi rękojeści lub pod kątem 45°. Wygięte szczypce umożliwiają również zaginanie nawet grubych blach. Kupując kleszcze dekarskie, warto zainwestować w zestaw kleszczy blacharskich do łączenia i zaciskania blachy. Kompletując kleszcze blacharskie, trzeba zaopatrzyć się w kleszcze do zakładek i rozgięć.

Solidne kleszcze dekarskie mogą być wyposażone w gołe lub powlekane rękojeści. W naszym sklepie oferujemy jakościowe kleszcze dekarskie. To idealne wyposażenie dla profesjonalnych dekarzy i osób, które zamierzają zająć się obróbką blachy we własnym zakresie. Masywne mocne kleszcze blacharskie umożliwiają obróbkę nawet grubych arkuszy blachy. Odpowiednio wyprofilowane szczęki ułatwiają uchwycenie arkusza i nadanie mu oczekiwanego kształtu. Kleszcze dekarskie w naszej ofercie to jeden z lepszych produktów tego typu, jaki jest dostępny na rynku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium