Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Szczypce (kombinerki) uniwersalne, wielofunkcyjne, izolowane

W bogatym asortymencie ProfiTechnik zamówisz szczypce uniwersalne znajdujące zastosowanie w każdym profesjonalnym, jak i domowym warsztacie. Tzw. kombinerki uniwersalne łączą w sobie dwie funkcje – cięcia i zaciskania.

U nas znajdziesz szczypce wielofunkcyjne, dzięki którym przetniesz cienkie i grube kable, również druty zastosowane w siatkach ogrodzeniowych, pewnie przytrzymasz niewielkie elementy podczas ich montażu, obrócisz inne narzędzia, a nawet wyrwiesz głęboko wbite gwoździe. Wybrane modele kombinerek idealnie sprawdzą się podczas ciężkich prac oraz tych pod napięciem.

  • Widok:
  • Widok:

Oferujemy szczypce uniwersalne marki Knipex z ostrzami hartowanymi indukcyjnie. Rękojeści tego typu narzędzi są odpowiednio wyprofilowane i pokryte cienką warstwą PCW, co gwarantuje ich pewne trzymanie w dłoni oraz wygodę pracy.

Już dziś złóż zamówienie na szczypce wielofunkcyjne bez względu na to, czy jesteś profesjonalistą, czy też majsterkowiczem-hobbystą.

Jak wybrać szczypce uniwersalne, czyli popularne kombinerki?

Kombinerki to jedno z najważniejszych narzędzi. Uniwersalne szczypce wielofunkcyjne znajdują zastosowanie przy pracach instalacyjnych, montażowych i serwisowych. Wybierając kombinerki, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą okazać się istotne podczas ich użytkowania. Coraz częściej okazuje się, że nawet do zastosowań domowych kupuje się więcej niż jedne kombinerki. Szukając kombinerek, trzeba wziąć pod uwagę, jakiej wielkości narzędzie jest potrzebne, warto też zwrócić uwagę na kształt i funkcjonalność szczęk. Podczas użytkowania okazuje się, że dość duże znaczenie ma także wielkość i kształt rękojeści, a w trakcie realizacji prac elektrycznych lepiej postawić na bezpieczeństwo. 

Duże i małe szczypce wielofunkcyjne

W naszym sklepie dostępne są szczypce wielofunkcyjne różniące się wielkością. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy małymi kombinerkami z krótkimi rękojeściami i szczękami. Szczypce tego typu charakteryzuje stosunkowo nieduży zakres rozwarcia szczęk. Małe kombinerki są wykorzystywane do realizacji precyzyjnych operacji w ograniczonej przestrzeni. Sprawdzają się w warsztatach, pracowniach modelarskich, mogą okazać się niezbędne podczas realizacji prac elektrycznych. Wybierając małe kombinerki, warto sprawdzić, czy zostały wyposażone w bezpieczne izolowane rękojeści.

Do realizacji prac z większymi detalami i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest większa siła uchwytu i możliwość cięcia drutów o większej średnicy lepszym rozwiązaniem będą uniwersalne szczypce wielofunkcyjne standardowej wielkości. Dłuższe szczęki uniwersalnych szczypiec umożliwiają chwytanie większych elementów. Pozwalają na przyłożenie większej siły i okazują się skuteczniejsze podczas cięcia cienkich i grubych drutów. Wybierając pomiędzy małymi i standardowymi szczypcami uniwersalnymi, warto zwrócić uwagę również na kształt i wielkość główki szczypiec.

Czy warto inwestować we wzmocnione uniwersalne szczypce wielofunkcyjne?

W wielu przypadkach okazuje się, że kupując nowe kombinerki, warto zainwestować w model wzmocniony. Szczypce wielofunkcyjne wzmocnione okazują się o wiele trwalsze. Jednocześnie są również lepiej wyposażone niż standardowe uniwersalne szczypce wielofunkcyjne. Modele wzmocnione mają mocniejsze szczęki i ostrza oraz solidne rękojeści, które dobrze przenoszą siłę. Co ważne, wzmocnione uniwersalne kombinerki często są wyposażone w bezpieczne nieprzewodzące rękojeści. W naszym sklepie dostępne są klasyczne wzmocnione szczypce uniwersalne oraz model wyposażony w szczęki typu „amerykańskiego”.

Szczypce nieprzewodzące do elektryki

Kupując uniwersalne kombinerki do domu, warto zainwestować w model wyposażony w izolowane rękojeści. Domowe prace elektryczne bez odpowiednich kombinerek mogą okazać się niebezpieczne. Profesjonalne kombinerki izolowane z nieprzewodzącymi rękojeściami to w większości modele wzmocnione. Wybierając izolowane kombinerki do elektryki, warto rozważyć zakup modelu nieprzewodzącego. Do prac elektrycznych, przy których trzeba zadbać o to, aby w trakcie ich realizacji ograniczyć możliwość wygenerowania zwarcia, warto nabyć kombinerki chroniące przed napięciem. To szczypce, których szczęki są wykonane z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym. To rozwiązanie, które eliminuje ryzyko zwarcia w trakcie operowania kombinerkami.- nie możemy pisać „nieprzewodzące”. Lepiej używać słów „chroniące przed napięciem”. Zdanie zaznaczone na zielono to nie prawda. Są w naszej ofercie szczypce w całości wykonane z takiego materiału.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium