Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Pilniki do metalu

Pilniki do metalu to całkiem niepozorne, ale niezwykle ważne i przydatne narzędzia ręczne. Posiadając dobrej jakości pilnik do metalu, będziemy mogli bez większych problemów zastosować go do stali, żeliwa, miedzi czy brązu. Warto wiedzieć, że wyróżniamy kilka rodzajów pilników, w tym przede wszystkim pilnik okrągły oraz pilnik płaski, przydatne zarówno w pracach rzemieślniczych, jak i modelarskich – w szczególności okrągły pilnik jawi się jako narzędzie niezbędne do obróbki różnego rodzaju powierzchni czy do piłowania przedmiotów.2

  • Widok:
  • Widok:

Pilniki warsztatowe do metalu

Pilniki warsztatowe do metalu to całkiem niepozorne, ale niezwykle ważne i przydatne narzędzia ręczne, którym od pokoleń posługują się różnego rodzaju rzemieślnicy. Posiadając dobrej jakości pilnik do metalu, będziemy mogli bez większych problemów użyć go do spiłowania elementów ze stali, żeliwa, miedzi czy brązu. Warto wiedzieć, że wyróżniamy kilka rodzajów pilników, w tym przede wszystkim pilnik okrągły oraz pilnik płaski, przydatne zarówno w pracach stolarskich, ślusarskich, jak i modelarskich. W szczególności okrągły pilnik jest narzędziem niezbędnym do obróbki różnego rodzaju powierzchni czy do piłowania przełomów.

Jak działają pilniki? 

Pilniki warsztatowe są bardzo łatwe w użytkowaniu: nie potrzeba dodatkowych narzędzi, aby z nich korzystać. Niekiedy jednak wykonywane nimi czynności wymagają czasu i precyzji. Pilniki składają się z dwóch elementów: części roboczej, służącej do skrawania (piłowania), oraz grubej rękojeści wykonanej najczęściej z tworzywa sztucznego lub drewna. Za pomocą ciągłych i równomiernych ruchów całą długością pilnika możemy w łatwy sposób obrobić wybrane elementy metalowe, np. poprzez usunięcie spawów czy wyrównanie powierzchni w miejscach wiercenia.

Pilniki warsztatowe do metalu – jakie wybrać?

W ofercie sklepu z narzędziami ProfiTechnik dostępne są pilniki warsztatowe do metalu zróżnicowane pod względem kształtu (półokrągły, trójkątny, prostokątny, płaski), długości i przeznaczenia. Choć wszystkie służą do obróbki metalu, ich zastosowanie jest znacznie szersze. Te praktyczne i niezawodne narzędzia mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno przez doświadczonych ślusarzy, budowlańców, jak i modelarzy czy rzemieślników. 

Wysoka jakość wykonania i zastosowanie w procesie produkcyjnym wytrzymałych materiałów sprawiają, że nasze pilniki warsztatowe charakteryzują się trwałością i dobrymi właściwościami ściernymi. Nadają się do obróbki powierzchni ze stali nierdzewnej, żeliwa, staliwa, metali nieżelaznych, miedzi, brązu, a także mosiądzu czy cynku. Szukając odpowiedniego dla siebie pilnika, warto zwrócić uwagę na gęstość i typ nacięcia (krzyżowy, krzywoliniowy itp.), które powinno być uzależnione od rodzaju zaplanowanej pracy. 

Pilniki metalowe to, obok dłuta, najczęściej wykorzystywane przez rzeźbiarzy i stolarzy narzędzie do obróbki drewna. 

Jak wykorzystać pilniki warsztatowe do metalu?

Skompletowanie zestawu różnego rodzaju narzędzi jest niezwykle ważne dla każdego, kto chciałby móc bez stresu wykonywać różnego rodzaju zadania z zakresu prac serwisowych czy warsztatowych. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w zestaw pilników, w którym znajdzie się między innymi pilnik półokrągły czy pilnik okrągły do metalu. Jeżeli natomiast chodzi o pilniki obrotowe, korzysta się z nich przede wszystkim przy okazji pracy z frezarką.

Zakup zestawu pilników do metalu to dobre rozwiązanie dla osób prowadzących warsztat, które każdego dnia obrabiają różnego rodzaju powierzchnie. W skład kompletu wchodzą narzędzia zróżnicowane przede wszystkim pod względem typu nacięcia i długości części roboczej. Dołączone do zestawu zwijane etui pozwala na wygodne przechowywanie i łatwe transportowanie pilników.

Pilniki warsztatowe do metalu w sklepie ProfiTechnik

W asortymencie sklepu ProfiTechnik znajdują się pilniki warsztatowe do metalu pochodzące od renomowanych producentów z branży narzędziowej, takich jak Pferd czy Picard. Przykładamy dużą wagę do tego, aby nasza oferta była zróżnicowana i spełniała oczekiwania zarówno profesjonalistów, jak i majsterkowiczów-amatorów, dlatego importujemy wyłącznie najwyższej klasy narzędzia i przyrządy budowlane. W asortymencie mamy także wymienne brzeszczoty do tarnika blacharskiego.

Zapraszamy do skorzystania z wygodnej formy zakupów. Gwarantujemy atrakcyjne ceny, szybką realizację zamówień i merytoryczne wsparcie. Nasi doświadczeni pracownicy z chęcią pomogą w doborze odpowiedniego pilnika warsztatowego. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium