Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Młotki i kowadła blacharskie - samochodowe

Bez odpowiednich narzędzi możemy jedynie pomarzyć o skutecznych pracach serwisowych czy warsztatowych – w przypadku warsztatów samochodowych niezbędne będą na przykład narzędzia blacharskie. Dobrej jakości zaginarka do blachy znacząco ułatwi nam pracę, podobnie zresztą jak młotki blacharskie, które to mogą być przeznaczone między innymi do wygładzania, wykańczania czy formowania. Łyżki blacharskie czy szczypce blacharskie także stanowią niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu, gdyż bez nich bardzo ciężko byłoby o szybką i skuteczną pracę.

Jakie powinno być wyposażenie warsztatu blacharskiego?

Podstawą jest oczywiście młotek blacharski – najlepiej w kilku rodzaj, z różnymi końcówkami. Młotek jest bowiem jednym z najbardziej podstawowych narzędzi i nie inaczej jest w tym przypadku. Dodatkowo, prócz niezbędnej zaginarki do blachy, bardzo ważne jest także odpowiednie kowadełko blacharskie. Tego typu sprzęt blacharski występuje w wielu różnych modelach, będąc szczególnie pomocnym przy profilowaniu blach.

  • Widok:
  • Widok:

Młotki i kowadła blacharskie do napraw samochodów i motocykli

Realizacja napraw blacharskich, renowacja uszkodzonych i rekonstrukcja brakujących elementów karoserii zabytkowych samochodów i motocykli wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi blacharskich. Aby sprawnie formować elementy karoserii, trzeba dysponować odpowiednim zestawem kowadeł, młotków, szczypiec i łyżek opracowanych pod kątem realizacji kolejnych etapów modelowania i obróbki elementów z blachy. W naszym sklepie oferujemy profesjonalne zestawy narzędzi samochodowych oraz pojedyncze blacharskie młotki i kowadełka do realizacji określonych etapów napraw czy rekonstrukcji uszkodzonych elementów nadwozi. Szukając odpowiedniego narzędzia do napraw blacharskich, warto zapoznać się z ofertą dostępnych u nas młotków blacharskich i profilowanych kowadeł blacharskich oraz innych akcesoriów do napraw nadwozi samochodów i motocykli. Dostępne narzędzia znajdują zastosowanie także w warsztatach zajmujących się tuningiem i modyfikacjami fabrycznych nadwozi.

Młotki samochodowe do napraw blacharskich

Młotki samochodowe obok kowadeł blacharskich to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia do realizacji napraw blacharskich. W naszym sklepie dostępne są wszystkie rodzaje młotków samochodowych, które stosuje się do realizacji określonych zadań na kolejnych etapach naprawy powierzchnie elementów z blachy. W ofercie znajdują się zarówno młotki blacharskie do wstępnego wyrównywania głębokich wgnieceń o dużej powierzchni, jak i młotki samochodowe do kształtowania, w tym zaginanie i wyrównywania płaskich oraz zaokrąglonych powierzchni blach samochodowych i motocyklowych. 

Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy jedno- i dwustronnymi młotkami blacharskimi z obuchem dopasowanym do realizacji określonych czynności. Dostępne są młotki z płaskimi obuchami o różnej wielkości i różnym kształcie, które sprawdzają się podczas wyrównywania powierzchni blach. Młotki z kulką i szpicem do formowania odkształconych elementów nadwozia lub używane podczas rekonstrukcji brakujących elementów. Młotki i kowadła samochodowe są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Główki młotków samochodowych mogą być wyposażone w obuchy o różnym kształcie po obu stronach. Dostępne są też młotki z obuchem z jednej strony, które po drugiej stronie główki wyposażona w romb w formie szpica. Można wybierać młotki ze szpicem ostrym, zagiętym lub zakończonym kulką.

Samochodowe kowadła blacharskie

Aby skutecznie prostować odkształcone elementy z blachy. Wyrównywać przetłoczenia i zaokrąglenia charakterystyczne dla niektórych elementów karoserii samochodów i motocykli, oprócz dobrego samochodowego młotka, trzeba zastosować także odpowiednio dobrane kowadło blacharskie. Kowadła blacharskie różnią się między sobą wielkością, wagą, kształtem i sposobem wykończenia ich powierzchni. Dobór odpowiedniego kowadła samochodowego znacznie upraszcza realizacja kolejnych etapów naprawy. W naszym sklepie dostępne są wszystkie rodzaje kowadeł blacharskich, jakie stosuje się podczas napraw odkształconych elementów karoserii oraz przy rekonstrukcji i modernizacji elementów nadwozi samochodów i motocykli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium