Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
Jakie preparaty przedłużają żywotność elektronarzędzi?
Jakie preparaty przedłużają żywotność elektronarzędzi?

Jakie preparaty przedłużą żywotność elektronarzędzi?

Powinny służyć nam przez lata – w końcu zainwestowaliśmy niemałe pieniądze w to, aby elektronarzędzia zawsze były gotowe do działania. Jednak nawet najdroższa wiertarka renomowanej firmy nie popracuje długo, jeśli właściwie o nią nie zadbamy. Konserwacja urządzeń to obowiązek każdego - czy to fachowca, czy amatora. W jaki sposób przedłużyć żywotność elektronarzędzi? I czy istnieją specjalne produkty chemiczne, które nam to ułatwią? Sprawdźmy!

Preparaty do elektronarzędzi

Oczyszczanie sprzętu to podstawa

Jeśli jesteś właścicielem kolejnej wiertarki czy szlifierki, zapewne zachodzisz w głowę, co jest nie tak ze sprzętem. Przecież producent zapewniał o kilkuletniej gwarancji. Mimo to urządzenia bardzo szybko traciły moc, a z czasem nie nadawały się do dalszej pracy?

Przyczyna tkwi bliżej niż Ci się wydaje…

Zanim zaczniesz zaprzeczać, zrób szybki rachunek sumienia.

  • Czy po użyciu wycierasz wiertarkę z pyłu?
  • Wyjmujesz wiertła, aby je zakonserwować?
  • Czy oczyszczasz sprayem smarującym młot udarowy?
  • Czy podczas wiercenia używasz oleju chłodzącego?

Jeśli na przynajmniej jedno pytanie odpowiedziałeś przecząco oznacza to, że niewłaściwie dbasz o elektronarzędzia. A to właśnie w tym tkwi istota ich długiej żywotności. Jeśli więc dotąd tego nie robiłeś, zacznij regularnie konserwować wiertarki, szlifierki, pilarki i inne narzędzia. Jak właściwie to robić? Oprócz kilku zasad, jakich należy przestrzegać podczas używania urządzeń istotne jest stosowanie specjalnych produktów chemicznych o właściwościach czyszczących i konserwujących. Będą to wszelkiego rodzaju oleje chłodząco-smarujące i wygodne w użyciu spraye.

 

Jak dbać o żywotność elektronarzędzi?

Zasada numer jeden: używaj sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem. Pewnie niejednokrotnie spotkałeś się z sytuacją, w której wiertarka, z braku innego dostępnego pod ręką rozwiązania, posłużyła jako mieszadło do kleju. W ten sposób być może ratujesz remont, ale w żadnym wypadku nie służysz urządzeniu. Istotne jest także właściwe nasmarowanie wybranych elementów, w przeciwnym razie sprzęt utraci funkcjonalność.

Zasada numer dwa: używaj wyłącznie wysokiej jakości akcesoriów. Nie oszczędzaj na wiertłach i tarczach. Jeśli zostaną niewłaściwie dopasowane do urządzenia, mogą szybko ulec zużyciu. Nie decyduj się na tańsze zamienniki, ale zawsze na rekomendowane akcesoria do konkretnego typu sprzętu.

Zasada numer trzy: po każdym użyciu konserwuj elektronarzędzia: smaruj je specjalnym sprayem lub olejem. Sprzęt, z którego korzystasz, jest co prawda odporny na uszkodzenia mechaniczne – przeznaczony jest do pracy w trudnych warunkach. Jednak wszelkie małe zanieczyszczenia, jakie trafiają do wnętrza urządzenia, skracają jego żywotność.

Olej do konserwacji narzędzi - Twój sprzymierzeniec w konserwacji

Wystarczy choć raz użyć tego produktu, aby zorientować się, jak nieczułym właścicielem sprzętu wykończeniowego byłeś dotychczas. Olej do konserwacji narzędzi pozwala skutecznie pozbyć się pyłu i kurzu, który osiadł na urządzeniach podczas pracy, a spray smarujący zwiększa odporność na uszkodzenia. Zabrudzenia tego typu wyglądają niepozornie i dlatego nie zawsze pamiętamy o tym, aby się ich pozbyć. W rzeczywistości jednak potrafią dość mocno zaszkodzić działaniu wiertarki lub szlifierki. Przedostający się do wnętrza pył spowalnia pracę sprzętu, a w rezultacie przyczynia się do jego szybszej eksploatacji. Wybrane urządzenia, zwłaszcza te z udarem, wymagają z kolei konserwacji. W takim przypadku świetnie sprawdzi się spray smarujący.

Olej chłodząco-smarujący: dla dokładnego wiercenia

Równie przydatnym olejem konserwującym okaże się olej chłodząco-smarujący, który stosuje się np. podczas wiercenia. Nie tylko wydłuża żywotność urządzenia, ale dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność: wiertło pracuje szybciej, a parametry otworu wlotowego są znacznie lepsze niż przed użyciem oleju chłodzące-smarującego. Preparat tego typu stosuje się zarówno przed, jak i w trakcie używania konkretnego elektronarzędzia. Oleje chłodzące i smarujące dostępne są zwykle w formie lekkich cieczy, które nie obciążają wiertła, ale wspierają jego pracę w twardym materiale.

Jakie preparaty przedłużą żywotność elektronarzędzi

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium