Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Nożyce do blach ręczne, dźwigniowe, uniwersalne

Są różne sytuacje zawodowe, w których nożyce do blachy okazują się przydatne. Ich wysoka jakość nie jest jednak normą, dlatego opłaca się je kupować na Profitechnik.pl. Tylko u nas Klienci mają gwarancję zakupu doskonałych narzędzi o znakomitych własnościach użytkowych. W tej kategorii wyrobów szczególnie rekomendujemy produkty marki Erdi. Jest to marka własna firmy Bessey, jednego z liderów w branży narzędzi ręcznych, docenianego przez ekspertów. To nożyce do cięcia blachy, których użytkowanie nie sprawia najmniejszych problemów.

  • Widok:
  • Widok:

Nożyce do blach ręczne, dźwigniowe, uniwersalne

Zdarzają się różne sytuacje, w których ręczne nożyce do blachy mogą okazać się przydatne. Ich wysoka jakość nie jest jednak normą, dlatego opłaca się je kupować w sklepie ProfiTechnik – tylko u nas klienci mają gwarancję zakupu doskonałych narzędzi o znakomitych własnościach użytkowych. W tej kategorii produktów polecamy zwłaszcza narzędzia marki Erdi. Jest to marka własna firmy Bessey, jednego z liderów w branży narzędzi ręcznych, docenianego przez ekspertów. Użytkowanie jej nożyc do cięcia blachy nie sprawia najmniejszych problemów.

Ręczne nożyce do blachy – rozróżnienie i działanie

W naszym asortymencie dostępne są m.in. dźwigniowe nożyce do blach, przeznaczone przede wszystkim do profesjonalnych zastosowań w pracach blacharskich i dekarskich. Konstrukcja tych narzędzi jest ergonomiczna, mocna i wydajna. Dzięki mechanizmowi dźwigniowemu oferowane modele nożyc szybko i efektywnie tną blachę, nawet taką o bardzo wysokim współczynniku twardości czy liczącą kilka metrów długości. 

Nożyce z dźwignią wymagają zdecydowanie mniejszej siły nacisku niż tradycyjne nożyce ręczne. Dzięki temu z ich pomocą łatwiej jest uzyskać elementy idealnie przystosowane do potrzeb fachowców – a to przecież najważniejsze, gdy zależy nam na skutecznej obróbce materiałów.

Ze względu na kierunek cięcia rozróżniamy cztery rodzaje ręcznych nożyc do blachy: prawe, lewe, proste i kształtowe. W zależności od wybranego wariantu możemy ciąć blachę po prostej, po dużych łukach (prawo- i lewoskrętnych), a także odpowiednio ją obrobić, np. poprzez wycięcie łuków lub otworów.

Oczywiście nie tylko blachę można ciąć z wykorzystaniem oferowanych przez nas produktów. Wiele modeli w tej kategorii sprawdzi się jako nożyce uniwersalne o wszechstronnym przeznaczeniu. Narzędzia te można wykorzystać również do przecinania cienkich drucików, prętów czy przewodów. 

Na co zwrócić uwagę, szukając dobrych nożyc blacharskich?

Chcąc zakupić dobrej jakości nożyce do blachy, warto sięgać po produkty renomowanych producentów, takich jak Erdi czy Knipex. Duże znaczenie w kontekście efektywności i żywotności narzędzi ma to, z jakich materiałów wykonane zostały ich uchwyty i części robocze. Rękojeść powinna być powlekana PCW, natomiast szczęki wykonane ze stali szybkotnącej HSS, hartowanej indukcyjnie. Warto również zwrócić uwagę na wagę przyrządu. Powinien być on na tyle lekki, by umożliwiał wygodną pracę jedną ręką. 

Nożyce do blach różnią się między sobą długością, a tym samym wielkością powierzchni tnącej. Im dłuższe ostrze, tym więcej materiału będziemy w stanie przeciąć jednym ruchem. To, czy zdecydujemy się na wariant z przekładnią, czy bez zależeć powinno od grubości i rodzaju materiału (blacha trapezowa, falista, aluminium), a także częstotliwości wykonywanych prac. Nie bez znaczenia jest również kształt ostrza. Może ono być proste lub wygięte. Wybór właściwego narzędzia powinien być podyktowany tym, jaki efekt chce się uzyskać. 

By wykonać krótkie, proste lub kształtowe cięcia o dużym promieniu, najlepiej wybrać nożyce dźwigniowe kształtowe. Nożyce przelotowe typu pelikan doskonale nadają się do rozcinania długich arkuszy blachy, natomiast modele do blach typu amerykańskiego poleca się do odcinania narożników. Uniwersalne nożyce do blach są najbardziej wszechstronne, jeśli chodzi o możliwe do uzyskania efekty. 

Nasze nożyce sprawdzą się zarówno w skrzynce narzędziowej profesjonalnego dekarza, jak i w przydomowym warsztacie majsterkowicza-hobbysty. 

Najlepsze dźwigniowe nożyce do blach w sklepie ProfiTechnik

W sklepie ProfiTechnik mamy bardzo duży wybór nożyc do cięcia blachy, które zostały szczegółowo opisane, aby ułatwić klientom wybór. Jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doradzą w zakupach i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące prezentowanego asortymentu. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów i obsługi, konkurencyjne ceny i krótki czas dostawy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium