Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Zaciski pełnopowierzchniowe, ramowe

Naszym Klientom proponujemy szeroki wachlarz narzędzi stolarskich, modelarskich oraz montażowych - w ofercie sklepu Profitechnik.pl nie mogło zabraknąć również wysokiej jakości zacisków ramowych w wielu praktycznych wariantach. W dobrej cenie zamówisz u nas m.in. ściski pełnopowierzchniowe z odwracanym ramieniem ruchomym, pozwalającym zarówno na zaciskanie, jak i rozpieranie elementów, na których wykonywane są prace. Mamy też zaciski ramowe z ruchomymi płaskimi nakładkami ramion, dzięki którym możliwe jest zaciskanie elementów pod kątem oraz ściski stolarskie pełnopowierzchniowe umożliwiające zaciskanie na ukośnych powierzchniach z siłą mocowania sięgającą nawet 5000 N.

  • Widok:
  • Widok:

Solidne zaciski pełnopowierzchniowe i sprawdzone akcesoria montażowe

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości narzędzia, pozwalające pracować wydajnie i precyzyjnie - oferowane przez nas ściski ramowe również wpisują się w tę charakterystykę. To lekkie i wytrzymałe konstrukcje, w wielu przypadkach wykonane z udaroodpornego tworzywa, wyposażone w profilowaną, stalową szynę o wysokiej odporności. Szczęki zacisków pełnopowierzchniowych pozostają perfekcyjnie równoległe, a dokładność prac mogą dodatkowo zwiększyć nakładki antypoślizgowe oraz nakładki dystansujące (umieszczone na szynach).

Oprócz najczęściej wykorzystywanych ścisków stolarskich pełnopowierzchniowych dla naszych Klientów przygotowaliśmy także zaciski o profilu T oraz 2xT, ściski rurowe oraz przydatne akcesoria, takie jak adaptery obrotowe i przedłużacze do zacisków oraz zestawy klocków do montażu ram.

Zaciski do klejenia drewna

Klejenie drewna to jedna z popularnych metod łączenia elementów z drewna i wzmacniania ich wytrzymałości i trwałości. Proces ten wymaga dociśnięcia klejonych elementów do siebie z określoną siłą i utrzymania zacisku do momentu związania kleju. Do tego celu stosuje się specjalnie opracowane zaciski do klejenia drewna. Rodzaj i wielkość zacisku dobiera się do wielkości klejonych elementów. W sprzedaży dostępne są kompaktowe zaciski śrubowe oraz większe zaciski ramowe, do klejenia elementów i konstrukcji drewnianych o znacznych rozmiarach.

W przypadku klejenia elementów o skomplikowanym kształcie zazwyczaj trzeba zastosować więcej zacisków, tak aby uzyskać oczekiwaną siłę docisku na wszystkich klejonych powierzchniach. Zaciski do klejenia drewna różnią się siłą docisku, wielkością powierzchni dociskających elementy drewniane, konstrukcją i wielkością ramy. Podczas prac stolarskich zazwyczaj stosuje się zaciski z mechanizmem śrubowym, w których siłę docisku reguluje się, dokręcając śrubę ruchomej części zacisku do klejenia drewna. 

Zaciski pełnopowierzchniowe 

Zaciski do klejenia drewna różnią się m.in. wielkością powierzchni dociskającej. Jednym z popularniejszych modeli zacisków do klejenia drewna wydają się tzw. zaciski pełnopowierzchniowe. Zaciski tego typu są wyposażone w ramiona, które mogą dociskać klejone elementy całą swoją powierzchnią. To rozwiązanie, które pozwala równomiernie rozłoży siłę nacisku na większej powierzchni niż w przypadku tradycyjnych zacisków śrubowych i ramowych, które przenoszą siłę docisku na klejone elementy drewniane punktowo. W naszym sklepie dostępne są zarówno doskonałe zaciski śrubowe do klejenia drewna, jak i mocne zaciski pełnopowierzchniowe osadzone na solidnych ramach. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od specyfiki realizowanych projektów. Warto podkreślić, że zaciski pełnopowierzchniowe to wyposażenie, które obok standardowych śrubowych zacisków do klejenia drewna staje się jednym z ważniejszych narzędzi wykorzystywanych podczas klejenia elementów drewnianych, zarówno w trakcie realizacji prac stolarskich, jak i montażowych.

Zaciski ramowe do klejenia drewna

Zaciski ramowe to doskonałe rozwiązanie do klejenia dużych elementów drewnianych. W naszym sklepie dostępne są zaciski ramowe generujące dociskające elementy z dużą siłą. Dzięki zastosowaniu odpowiednich ram dostępny jest szeroki zakres regulacji rozstawu ramion zacisku. W przypadku niektórych modeli istnieje możliwość przedłużenia długości ram zacisków ramowych, co pozwala dostosować rozstaw ramion do wielkości klejonego elementu. Nowoczesne zaciski ramowe dostępne w naszej ofercie to doskonałe narzędzie do klejenia ram i elementów drewnianych o skomplikowanym kształcie.

Zaciski ramowe można ustalać pod kątem prostym względem siebie przy zastosowaniu prostych systemowych adapterów. Wielkość ramy do klejenia drewna reguluje się poprzez odpowiednie rozstawienie ram zacisków do klejenia drewna. Dobre zaciski ramowe są wyposażone w ramiona pełnopowierzchniowe. Dzięki zastosowaniu zacisków pełnopowierzchniowych na ramach zacisków ramowych eliminuje się potrzebę korygowania ustawienia zacisków, co byłoby konieczne w przypadku zastosowania zacisków dociskających elementy punktowo, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych śrubowych zacisków do klejenia drewna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium