Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
Opcje przeglądania

Pokaż filtry

Wybrane filtry:

Wyczyść wszystkie filtry
 

Wybijaki, punktaki i przecinaki do metalu

Podczas wykonywania prac ślusarskich, takich jak wybijanie nitów, kołków, śrub czy zawleczek, konieczne jest posiadanie odpowiednich narzędzi. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, wytrzymałe wybijaki stożkowe i walcowe stanowią niezbędne wyposażenie każdego ślusarza.

  • Widok:
  • Widok:

Podczas wykonywania prac ślusarskich, takich jak wybijanie nitów, kołków, śrub czy zawleczek, konieczne jest posiadanie odpowiednich narzędzi. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, wytrzymałe wybijaki stożkowe i walcowe stanowią niezbędne wyposażenie każdego ślusarza.

Wybijaki, punktaki, przecinaki do metalu – proste narzędzia do materiałów budowlanych

Uderzając młotkiem w wybijaki, punktaki oraz przecinaki do metalu, przenosi się odpowiednią siłę i precyzję na pracujący element. Każde ze wspomnianych narzędzi można wykorzystać do cięcia, wycinania, kucia i dobijania. Oferowane przez nas wybijaki, przecinaki do metalu czy punktaki są niezbędne do wykonywania prac murarskich, ślusarskich, snycerskich i wielu innych.

Wszystkie wybijaki, punktaki czy przecinaki do metalu w naszej ofercie dostępne są pojedynczo oraz w kompletach. Każde z narzędzi z pewnością będzie w stanie uzupełnić wyposażenie profesjonalisty, ale i domową skrzynkę na narzędzia. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami produktów. Niektóre z nich wyposażone są w wysokiej jakości osłonę rękojeści. W ten sposób można ochronić dłonie przed potencjalnymi urazami. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości w kwestii zastosowania naszych produktów, zachęcamy do kontaktu.

Wybijaki do kołków – solidne i odporne na pękanie

Do precyzyjnego – a przede wszystkim bezpiecznego – wybijania gwoździ, kołków czy trzpieni poleca się stosowanie zakończonych końcówką o danej średnicy wybijaków. Dzięki wykorzystaniu tych prostych, ale i niezbędnych narzędzi można zminimalizować praktycznie do zera ryzyko uszkodzenia powierzchni. Wybijaki należą do sprzętów manualnych, ponieważ wymagają skorzystania z młotka. Mają zastosowanie nie tylko w warsztatach ślusarskich, ale również samochodowych.

Dostępne w naszej ofercie profesjonalne wybijaki można zakupić pojedynczo lub w atrakcyjnych zestawach, zawierających narzędzia w różnych rozmiarach. Wybijaki do nitów posiadają hartowaną i szlifowaną, precyzyjną część roboczą, są malowane proszkowo. Polecamy wzmocnione wybijaki z rękojeścią ochronną, zwiększającą bezpieczeństwo i chroniącą dłoń przed urazem. Ich końcówki często posiadają zwiększoną wytrzymałość.

Przecinaki dobrane do konkretnych materiałów

Znajdujące się w tej kategorii przecinaki do metalu wykonane są z różnych stopów, dzięki czemu można je dobrać do rodzaju wykonywanej pracy. W przypadku kucia, przebijania czy dłutowania ścian, murów, kamienia bądź betonu warto wykorzystać murarskie przecinaki metalowe. Za ich pomocą bez trudu można uporać się z cegłami, wykonywać rowki w ścianach czy skuwać płytki. Kruszenie twardych tworzyw nie należy do najłatwiejszych czynności, dlatego warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości przecinaki metalowe.

W nieco innych przypadkach wykorzystuje się ślusarskie przecinaki do metalu. Są one niezbędne do przecinania metalowych elementów różnego typu. Umożliwiają ich przecinanie czy też nacinanie poszczególnych elementów. Warto wybrać te ze stali chromowo-wanadowej, ze względu na jej odporność na złamania i czernienie. Nawet przecinaki do metalu o mniejszych średnicach gwarantują zadowalającą precyzję wykonania.

Punktaki do wybijania otworów

Punktaki z kolei przydatne są podczas obróbki metalu, przy zaznaczaniu miejsc cięcia lub wykonania otworów, co ma duże znaczenie dla jakości pracy. To właśnie z ich pomocą najłatwiej zaznaczyć miejsce wiercenia. Wykorzystywane są do zaznaczania konkretnych miejsc aby wiertło zaczęło wiercić otwór dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy. Zadanie to nie należy do trudnych, a punktaki dostępne w naszym sklepie można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Punktaki odgrywają znacznie większą rolę, niż mogłoby się wydawać. Służą nie tylko do oznaczania punktów, ale również do nakreślania linii lub innych kształtów na metalowych elementach o różnych barwach. W przypadku punktaków automatycznych istnieje możliwość wymiany hartowanych igieł, co zwiększa wygodę ich użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium