Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Rysiki traserskie

Rysik traserski do metalu – dlaczego warto go zakupić?

Wszelka praca przy produkcji materiałów budowlanych, części, elementów maszyn, czy też ich podzespołów wymaga dużej precyzji i dokładności. Do czynienia mamy bowiem z pewnymi standardami, które to powinny być spełnione, jeśli chcemy sprzedać nasz produkt. Przy wytwarzaniu i obróbce elementów metalowych, niezastąpiony okazuje się być rysik traserski.


Służy on bowiem do nanoszenia na płaszczyznę metalową linii, punktów, bądź też innych kształtów. Mogą one być zgodne z danym rysunkiem i szablonem, ale dają również pracującemu możliwość oznaczenia metalu w wybrany przez niego sposób. Tego typu narzędzia wykorzystywane są zatem podczas obróbki elementów metalowych, zważywszy na to, że końcówka rysika wykonywana jest zazwyczaj z węglika spiekanego.

  • Widok:

Czym charakteryzuje się rysik traserski do metalu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego ostrze, ponieważ to właśnie dzięki niemu jest możliwe nanoszenie znaków na metalową powierzchnię. Zwykle wykonywane jest ono z węglika spiekanego i może być zamocowane na stałe lub dwustronne wymienne. Poza tym, tego typu narzędzia bardzo często występują w formie długopisu, dzięki czemu bardzo łatwo się nimi posługiwać.

 

Rysiki traserskie dwustronne charakteryzują się posiadaniem dwóch ostrzy, z czego jedno może być odgięte. Aby rysik można było pewnie trzymać w dłoni, stosuje się różnego rodzaju rękojeści. Oprócz tych tradycyjnych metalowych, warto wspomnieć o rękojeściach z tworzywa, które dają pewny chwyt i stabilność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium