Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
Opcje przeglądania

Pokaż filtry

Gniazdo wkrętu
Rękojeść (wkrętaki; zaciski)
Producent
Rodzaj (wkrętaki specjalne)
Rodzaj (klucze trzpieniowe)
Gniazdo (klucze trzpieniowe)
Typ (klucze trzpieniowe)
Wykończenie (klucze; nożyczki; szczotki)
Rodzaj (wkrętaki precyzyjne w zestawach)
Rodzaj (wkrętaki dynamometryczne + ESD)
Rodzaj (narzędzia wkrętakowe w zestawach)
Rodzaj rękojeści (zestawy rękojeści z wymiennymi trzpieniami, bitami)
Rodzaj (rękojeści do bitów (grotów, końcówek) i nasadek)
Typ (wkrętaki)
Chwyt (gniazdo do nasadek) (klucze nasadowe - luzem)
Rodzaj (klucze - pokrętła grzechotkowe (grzechotki))
Typ (klucze nasadowe)
Rodzaj (klucze nasadowe - zestawy)
Rękojeść
Typ (klucze nastawne)
Główka (szczypce)
Typ (szczypce)
Typ (szczypce do pierścieni segera)
Rodzaj (szczypce - do cięcia)
Typ (nożyce)
Rodzaj (szczypce do rur, pomp wodnych, złączek, drażków)
Typ (klucze do rur)
Rodzaj (nożyce do kabli)
Typ (ściągacze i praski; ściągacze do łożysk)
Rodzaj (ściągacze i praski)
Do wtyków (ściągacze i praski)
Rodzaj (Pęsety)
Rodzaj (klucze płaskie, oczkowe i płasko-oczkowe z grzechotką)
Rodzaj (młotki)
Typ (młotki, znaczniki)
Rękojeść (młotki)
Korpus
Rodzaj (nożyce do blach)
Rodzaj ostrza
Typ blokady ostrza (Noże z wymiennym ostrzem)
Typ (Akcesoria i osprzęt)
Profil (Narzędzia pomiarowe)
Powierzchnie pomiarowe (Narzędzia pomiarowe)
Wyposażenie (Narzędzia pomiarowe)
Zastosowanie (Akcesoria i osprzęt; Narzędzia pomiarowe)
Rodzaj (Akcesoria i osprzęt; Narzędzia pomiarowe)
Rodzaj (zaciski)
Typ (zaciski)
Rozmiar gwintu (Akcesoria i osprzęt)
Zamek (Walizki z tworzywa)
Rodzaj mocowania (Walizki z tworzywa)
Seria (Walizki z tworzywa)
Rodzaj tworzywa (Walizki z tworzywa)
Dodatkowe wyposażenie (Walizki z tworzywa)
Producent (Walizki z tworzywa)
Rodzaj (obcinaki do rur)
Rodzaj (szczypce - płaskie, okrągłe, kształtowe)
Typ (końcówki, złączki, tulejki)
Rodzaj (klucze izolowane VDE)
Rodzaj (klucze nasadowe - akcesoria)
Szerokość ostrza
Rodzaj (Kleszcze dekarskie)
Do zszywek (zszywacze)
Korpus (zszywacze)
Rodzaj (zszywacze)
Rodzaj (kleszcze kowalskie)
Rodzaj (markery, znaczniki, rysiki, ołówki)
Lumeny (Lampy)
Zasilanie (Lampy)
Seria (Lampy)
Rodzaj (Ołówki)
WYKOŃCZENIE
TYP OSTRZA
RĘKOJEŚĆ

Wybrane filtry:

Wyczyść wszystkie filtry
 

Pilniki kluczykowe, igiełkowe

W każdej pracy warsztatowej, gdzie konieczna jest precyzja i odpowiednie umiejętności manualne, przydadzą się z pewnością pilniki precyzyjne. Dzięki nim można w łatwy sposób wykańczać rowki i wykonywać wyżłobienia. Co więcej, przydadzą się one także w różnych pracach ślusarskich, takich jak między innymi budowa narzędzi i form. Pilniki igiełkowe możemy zastosować do takich powierzchni jak stal, żeliwo, miedź, mosiądz, brąz czy cynk. Te bardziej precyzyjne idealnie nadadzą się do pracy z ołowiem, cynkiem, cyną, aluminium oraz drewnem i tworzywem. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele wariantów i modeli pilników, spośród których z pewnością wybierze coś dla siebie. Biorąc pod uwagę ich szerokie zastosowanie, równie szeroki jest wachlarz ich możliwości i specyfikacji.

  • Widok:
  • Widok:

Tarniki i pilniki – co warto wiedzieć?

Parametrem, który jako pierwszy należy brać pod uwagę jest wysoka ścieralność gwarantująca także dłuższą żywotność pilnika. Warto także pamiętać, że w zależności od producenta i rodzaju, możemy tarników i pilników używać z uchwytem lub też bez. Pilniki kluczykowe często mają wysokogatunkową drewnianą rękojeść, lecz zdarzają się również zestawy bardziej praktyczne z jedną rękojeścią z tworzywa. Dzięki niej w zależności od potrzeb można montować konkretny pilnik. Jest to o tyle ważne z punktu przenoszenia i transportu narzędzi, które mogą niekiedy osiągać bardzo duży ciężar. Raszple to z kolei tarniki do drewna, które są niezbędne między innymi do obróbki niewielkich powierzchni oraz takich z trudnym dostępem.

Popularne pilniki precyzyjne

Pilniki precyzyjne umożliwiają dokładną obróbkę nawet najmniejszych detali o skomplikowanych kształtach. Są dostępne w wielu różnych kształtach i mogą być wyposażone w różnego rodzaju specjalistyczne nacięcia do realizacji kolejnych etapów precyzyjnej obróbki skrawaniem. Pilniki precyzyjne stosuje się w warsztatach ślusarskich, mechanicznych oraz do obróbki drewna. Specjalne raszple (tarniki) o specyficznym kształcie są wykorzystywane do wykonywania drobnych żłobień – narzędzia tego typu stosuje się podczas kształtowania form i modelowania w materiałach miękkich takich jak niektóre tworzywa, drewno itp. Pilniki precyzyjne to narzędzia ręczne. Popularne precyzyjne pilniki kluczykowe i igiełkowe są dostępne z rękojeścią lub ze zintegrowanym chwytem, na którym w razie potrzeby można osadzić uniwersalną lub dedykowaną rękojeść. 

Pilniki precyzyjne – raszple i pilniki kształtowe

Pilniki precyzyjne, czy tarniki (raszple) do modelowania i wykonywania żłobień w miękkich tworzywach i materiałach naturalnych lub precyzyjne pilniki kształtowe to narzędzia, które są użytkowane bez rękojeści. Narzędzia skrawające pilników precyzyjnych są umieszczone po obu stronach cienkiego chwytu. Mogą mieć różne kształty. Często są charakterystycznie wygięte, aby ułatwić wykonywanie żłobień i obróbkę powierzchni w miejscach trudnodostępnych. 

Precyzyjne pilniki i kształtowe do żłobienia są wyposażone w tzw. nacięcie szwajcarskie. Pilniki różnią się grubością nacięcia. Grubość nacięcia i dobiera się do zastosowania precyzyjnych pilników kształtowych. Nacięcie szwajcarskie typu drugiego jest charakterystyczne dla precyzyjnych palników kształtowych do wykonywania żłobków w metalu. Nacięcie typu „zero” stosuje się w precyzyjnych tarnikach (raszplach) do drewna i innych materiałów miękkich.

  • Raszple (tarniki) do wykonywania żłobków w materiałach miękkich – pilniki kształtowe do materiałów miękkich są dostępne w uniwersalnych zestawach. Najczęściej wybierane zestawy zawierają po osiem tarników. 

  • Precyzyjne pilniki kształtowe – pilniki kształtowe do metalu są dostępne w zestawach po cztery. Co ważne, precyzyjne pilniki kształtowe z nacięciem szwajcarskim typu „drugiego” – średni półgładzik – sprawdzają się również podczas obróbki drewna.

Precyzyjne pilniki kluczykowe

Precyzyjne pilniki kluczykowe to doskonałe narzędzia do obróbki i kształtowania powierzchni metali podczas realizacji lekkich prac warsztatowych, ślusarskich itp. Pilniki kluczykowe są wyposażone w narzędzie robocze umiejscowione po jednej stronie chwytu. Narzędzia precyzyjnych pilników kluczykowych różnią się kształtem przekroju. Mogą być wyposażone w różne nacięcia. Najczęściej stosowane przez użytkowników są pilnik kluczykowe z nacięciem typu „drugiego” – półgładzik

Pilniki kluczykowe są oferowane w zestawach po kilka do kilkunastu pilników. W sprzedaży dostępne są zestawy pilników kluczykowych, w których każdy pilnik jest wyposażony w zintegrowaną ergonomiczną rękojeść drewnianą. Alternatywą są pilniki kluczykowe bez rękojeści. Pilniki kluczykowe są wyposażone w stosunkowo krótki zintegrowany cienki chwyt, który świetnie sprawdza się podczas szybkiej wymiany pilnika osadzonego w uniwersalnej rękojeści. Rękojeści z systemem szybkiej wymiany pilników kluczykowych są dostępne w zestawach. Można też zamówić je osobno.

Precyzyjne pilniki igiełkowe 

Precyzyjne pilniki igiełkowe to wyposażenie do obróbki twardych i miękkich metali. Są przystosowane do realizacji obróbki w miejscach trudnodostępnych. Świetnie sprawdzają się podczas wykonywania drobnych rowków i żłobień. Wykorzystuje się je w warsztatach ślusarskich, mechanicznych oraz do kształtowania i modyfikowania form do produkcji narzędzi czy różnego rodzaju detali.

Precyzyjne pilniki igiełkowe są dostępne w zestawach składających się z kilku do kilkunastu narzędzi. Różnią się przekrojem narzędzia i sposobem wykończenia krawędzi roboczych. Narzędzie robocze znajduje się po jednej stronie cienkiego chwytu. Pilnik precyzyjny można użytkować bez dodatkowej rękojeści. W razie potrzeby można dobrać uniwersalną, ergonomiczną lub dedykowaną rękojeść. Rękojeści są dostępne jako akcesoria dodatkowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium