Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Ołówki

Po co ołówki stolarskie?

Ołówek stolarski to jedno z tych narzędzi, których nie może zabraknąć zarówno na każdej profesjonalnej budowie, jak i w każdym przydomowym warsztacie. To właśnie dzięki niemu można precyzyjnie kreślić odpowiednie punkty i linie, które ułatwiają przeprowadzanie drobnych napraw czy remontów oraz pozwalają na montaż nowego mebla

 

Osoby wymagające i lubiące wygodę z pewnością docenią ołówki automatyczne. Są to bowiem nowoczesne ołówki, które można stosować na wielu rodzajach powierzchni. Będą się one nadawać zarówno do płaszczyzn suchych, jak i wilgotnych. Dodatkowo, ołówki te poradzą sobie także na powierzchniach gładkich, pokrytych pyłem i szorstkich. Co więcej, można je zmywać w bardzo łatwy sposób na mokro.

 • Widok:
 • Widok:

Ołówek kopiowy to narzędzie, które przyda się do wszystkich prac stolarskich, dekarskich i ogólnobudowlanych. Dzięki swojej uniwersalności i trwałości będzie świetnie sprawdzał się także w zastosowaniu amatorskim. Jego kształt ułatwia chwyt oraz operowanie nim podczas pracy – znacząco podnosi to komfort użytkowania i jakość używania. Wybierając ołówek kopiowy dla siebie, zastanów się, do czego będziesz go używać. Choć z założenia jest to produkt uniwersalny to poszczególne modele nieco się różnią. Jeżeli przed zakupem dokładnie określisz swoje potrzeby masz większą szansę na to, że będziesz zadowolony z zakupu.

Zanim kupisz jakikolwiek ołówek - kopiowy, automatyczny lub kamieniarski (nazywany też budowlanym) określ przede wszystkim to, na jakich powierzchniach będziesz go używać. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać optymalny produkt. Ołówki dostępne w naszym sklepie nadają się m.in. do pisania po:

 • szkle; 

 • ceramice; 

 • betonie;

 • kamieniu; 

 • drewnie;

 • metalu;

 • i wielu innych materiałach.

Warto podkreślić, że część naszych produktów doskonale nadaje się do pisania po suchych i mokrych powierzchniach. Jeśli potrzebujesz ołówka do zadań specjalnych, wybierz produkt, który nadaje się do pisania również po tłustej powierzchni.

Ołówki tradycyjne i ołówki automatyczne - który produkt wybrać?

Jeżeli prowadzisz warsztat, pracujesz na budowie lub hobbystycznie zajmujesz się stolarką czy też majsterkowaniem, z pewnością regularnie używasz ołówków. Te niewielkie przydatne produkty wykorzystywane są np. do zaznaczania miejsc, w których wkręcona ma zostać śruba lub wbity gwóźdź. Ołówki przydają się również do rysowania linii cięcia, co pozwala uniknąć wykonania zbyt płytkiego lub zbyt głębokiego nacięcia. W naszym sklepie znajdziesz zarówno ołówki automatyczne, jak i tradycyjne. Zastanawiasz się, który produkt wybrać?

Dużo zależy od Twoich przyzwyczajeń i potrzeb. Tradycyjny ołówek jest narzędziem jednorazowym. Po wielokrotnym temperowaniu przestanie nadawać się do użycia i będziesz musiał kupić nowy. Z kolei w ołówku automatycznym znajdują się wymienne wkłady. Kiedy więc rysiki ulegną starciu, bez problemu możesz wymienić je na nowe i dalej używać ołówka. Co ważne - ołówki automatyczne posiadają wygodne klipsy, które możesz zaczepić o kieszeń, dzięki czemu będą pod ręką za każdym razem kiedy będziesz ich potrzebować. Istotny może być również fakt, że kreski rysowane ołówkiem automatycznym zazwyczaj można bez problemu zmyć. Jeśli więc potrzebujesz czasowych oznaczeń - będzie to doskonały wybór.

Kredki, rysiki, wkłady - akcesoria do ołówków

Kupiłeś ołówek automatyczny lub tradycyjny? W takim razie pamiętaj o tym, aby zaopatrzyć się również w akcesoria dodatkowe, takie jak:

 • rysiki,

 • wkłady,

 • kredki.

Rysiki sprawiają, że ołówki stają się narzędziami wielokrotnego użytku. W naszym sklepie dostępne są wkłady do ołówków automatycznych, cechujące się różnymi parametrami. Cechy różniące poszczególne produkty to przede wszystkim średnica i stopień twardości. Jeżeli potrzebne są Ci kredki do rysowania na różnych powierzchniach, polecamy kupić jedne z naszych kolorowych rysików. Dzięki nim będziesz w stanie używać swojego ołówka automatycznego jako kredki o różnych kolorach. Takie wykorzystanie różnych barw może być przydatne podczas np. zaznaczania miejsc wkręcania śrub różnej wielkości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium