Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
Opcje przeglądania

Pokaż filtry

Wybrane filtry:

Wyczyść wszystkie filtry
 

Młotki geologiczne

Zamiast zaawansowanych narzędzi, czasem najlepiej użyć prostej fizycznej siły. W takim wypadku może sprawdzić się młotek geologiczny. Sięgnij po młotki, które znajdziesz w tej ofercie, by skutecznie rozbić twarde materiały. Narzędzie okaże się niezastąpione podczas remontów, usuwania elementów starych powierzchni, a przede wszystkim podczas prac naukowych. Młotki geologiczne doskonale nadają się do pobierania próbek skał.

  • Widok:
  • Widok:

Najbardziej wytrzymałe młotki geologiczne

W naszej ofercie znajdziesz wyjątkowo wytrzymałe młotki geologiczne, które będą Ci służyć przez wiele lat. Proponujemy produkty o różnej masie i kształtach. Możesz zamówić młotek geologiczny o wadze 500 g lub 300 g, ze szpicem lub płaskim ostrzem. Nasze produkty zostały wyposażone w trzonek ze stalowej rury, a jednokomponentowa rękojeść zapewnia najwyższą trwałość. Natomiast najbardziej wymagającym użytkownikom polecamy młotki geologiczne hartowane i polerowane, wykonane w całości z jednego kawałka stali, z rękojeścią składającą się z plastrów skóry.

Profesjonalne młotki geologiczne 

Młotki geologiczne są stosowane do obróbki kamienia naturalnego. Narzędzia tego typu stosuje się zarówno podczas pobierania próbek surowca na potrzeby prac badawczych, jak i w trakcie obróbki materiałów z kamienia naturalnego. Młotki geologiczne charakteryzuje solidna budowa i charakterystyczny kształt główki. W naszym sklepie dostępne są wszystkie rodzaje młotków geologicznych. Użytkownicy szukający młotka geologicznego dla siebie mogą wybierać pomiędzy modelami różniącymi się ciężarem, rodzajem obucha, trzonkiem i rękojeścią. Co ciekawe, rękojeści dobrych młotków geologicznych mogą być wykończone zarówno profilowanym tworzywem, jak i naturalną skórą. Wybór odpowiedniego narzędzia zależy od specyfiki realizowanych prac i budżetu. Z uwagi na specyficzne zastosowanie młotków wyposażonych w różne rodzaje obucha, może okazać się, że warto zainwestować w zestaw przynajmniej dwóch młotków geologicznych.

Główka w młotkach geologicznych

Młotki geologiczne są wyposażone w profilowaną kutą główkę, która z jednej strony jest zakończona płaskim kwadratowym obuchem, a z drugiej wydłużonyą lekko zagiętą końcówką. Końcówka młotka geologicznego może mieć kształt ostro zakończonego szpica lub spłaszczonego dłuta. Rodzaj tego zakończenia mówi o przeznaczeniu młotka geologicznego. W naszej ofercie dostępne są zarówno młotki geologiczne wyposażone w szpic, jak i modele z płaskim cienkim ostrzem. Młotki geologiczne ze szpiczastym zakończeniem główki sprawdzają się świetnie podczas rozłupywania materiału geologicznego. Ostro zakończony szpic sprawia, że młotek uderza w skałę lub inny materiał z pełną siłą i skutecznie rozbija jego strukturę. Młotki geologiczne wyposażone w płaską cienką końcówkę pozwalają lepiej kontrolować kształt i kierunek podczas odspajania materiału. Nadają się do przełamywania i kontrolowania krawędzi odspajania materiału. Mają większą powierzchnię styku z materiałem niż modele wyposażone w szpic, w związku z czym oddziałują z mniejszą siłą na obrabianą powierzchnię.

Rodzaje trzonków i rękojeści młotków geologicznych

Wybierając młotek geologiczny, warto zwrócić też uwagę na trzonek i rękojeść. W prostszych modelach kuta główka jest trwale osadzona na trzonku wykonanym ze stalowej rury. W młotkach tego typu zazwyczaj stosuje się profilowane jednokomponentowe rękojeści z tworzywa sztucznego. Młotki geologiczne na stalowym trzonku są dostępne w dwóch wariantach różniących się ciężarem – po 300 i 500 gram. Młotki w obu wariantach wagowych są dostępne z główką wyposażoną w szpic lub z płaskim wydłużonym ostrzem. Alternatywą są młotki geologiczne, w których główka i trzonek są wykute z jednego elementu. Młotki tego typu są dostępne cięższym wariancie wagowym. Można wybierać pomiędzy kutymi młotkami geologicznym ze szpicem lub płaskim ostrzem. Kute młotki geologiczne różnią się rodzajem zastosowanej rękojeści. Dostępne są dwukomponentowe ergonomiczne rękojeści z tworzywa oraz wykonane z plastrów skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium