Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Gwintowniki ręczne

  • Widok:

Gwintowniki ręczne – manualne gwintowanie na najwyższym poziomie

Gwintowniki ręczne to produkty wysokiej jakości, które ułatwiają pracę, zapewniając wygodę użytkowania w prawie każdych warunkach. W ProfiTechnik kupisz i komplety gwintowników i pojedyncze sztuki.

Gwintowniki ręczne to narzędzia wieloostrzowe przeznaczone do nacinania gwintów w otworach, które działają podobnie jak śruby wkręcane. W przypadku nacinania gwintów w otworze często używa się gwintowników. Służą do wykonywania gwintu w dwóch lub trzech przejściach obróbkowych podczas obróbki manualnej.

Gwintowniki ręczne – niezawodna solidność wykonania

Z czego składa się przykładowy komplet tego typu narzędzi? W komplecie zawierającym dwa gwintowniki ręczne to zdzierak gwintownika i wykańczak gwintownika. W zestawach z trzema produktami można wyróżnić jeszcze gwintownik pośredni, a każdy z nich ma inne zastosowanie. Większość materiału z bruzd wybiera wspomniany zdzierak i gwintownik pośredni. Z kolei wykańczak charakteryzuje się największą dokładnością i pozwala na wykonanie otworu „na gotowe”.

Profesjonalne gwintowniki ręczne pomagają w nacinaniu metalu, dzięki czemu okazują się przydatne w wielu pracach serwisowych i warsztatowych. Z ich pomocą możliwe jest gwintowanie otworów w elementach z takich tworzyw, jak m.in. stal automatowa, stopy mosiądzu, miedzi, tworzyw sztucznych, aluminium czy żeliwa szarego lub ciągłego. Proponowane przez nas gwintowniki ręczne są precyzyjnie ostrzone i najczęściej wykonane są z wysokogatunkowej stali szybkotnącej HSS.

Gwintowniki ręczne – idealne rozwiązanie dla drobnych prac

Prezentowane przez nas produkty są wyposażone w rowki proste, które z powodzeniem sprawdzają się podczas pojedynczych prac. Ich cena najmniej uderzy po kieszeni, gdyż do pracy z nimi nie jest wymagane użycie jakiejkolwiek maszyny. Stosując gwintowniki ręczne warto wyposażyć się w preparaty, które zmniejszają opory skrawania.

W jaki sposób wybrać rozmiar gwintownika ręcznego? Określany jest literą M i odpowiednim numerem, a najczęściej stosowane są M8, M10 czy M12. Wszystkie charakteryzują się specjalnym profilem, który podczas wykonywanej pracy pozwala na odprowadzanie wiórów na zewnątrz. W ten sposób nie ma konieczności specjalnego oczyszczania gotowych gwintów.

Gwintowniki ręczne w naszym sklepie rewelacyjnie spisują się w przypadku otworów przelotowych, jak i nieprzelotowych. Ich przemysłowa jakość gwarantuje skuteczność pracy i trwałość. Nawet w przypadku stali nierdzewnych, kwasoodpornych czy utwardzonych. Większość z nich można kupić zapakowane w specjalne etui. Gwintowniki ręczne zadowolą każdego odbiorcę. Przeznaczone są zarówno dla indywidualnych klientów, jak i zakładów produkcyjnych, w których mamy do czynienia z produkcją jednostkową lub małoseryjną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium