Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
Opcje przeglądania

Pokaż filtry

Wybrane filtry:

Wyczyść wszystkie filtry
 

Gratowniki do metalu i tworzywa

  • Widok:

Gratowniki do metalu i tworzywa – czym są i do czego służą?

Gratowniki do metalu i tworzywa są narzędziami skrawającymi przeznaczonymi przede wszystkim do obróbki wykańczającej detali. Gratowników do metalu używa się też w przypadku obróbki wykańczającej ręcznej krawędzi. W jaki sposób działają? Tworząc ubytek materiałowy ostrzem skrawającym. Gratowniki do metalu są w stanie z dużą dokładnością usunąć grad i zadziory pozostałe po obróbce mechanicznej.

Gratowniki do tworzywa i do metalu pomagają w zlikwidowaniu i stępieniu ostrych krawędzi. Powstają one najczęściej podczas wiercenia, toczenia czy frezowania. Gratowniki do metalu są w stanie wyrównać pojedyncze, jak i podwójne krawędzie. Z powodzeniem zastępują pilniki ślusarskie, wiertła czy też pogłębiacze stożkowe.

Budowa gratowników do tworzywa i metalu

Gratowniki do metalu lub tworzywa należą do grona prostych narzędzi ślusarskich. Składają się na nie trzonek, zacisk oraz ostrze skrawające. W zależności od obrabianego materiału należy dobrać odpowiednie ostrze. Tym sposobem gratownik nie będzie ulegał zbyt szybkiemu stępieniu. Wśród naszych produktów można znaleźć gratowniki do tworzywa lub metalu z wymiennymi ostrzami. Dzięki temu z zakupionych narzędzi można korzystać znacznie dłużej.

Gratowniki do metalu z naszego asortymentu najczęściej wykonane są z wysokiej jakości stali szybkotnącej HSS. To za sprawą tego tworzywa w komfortowy sposób można usunąć zadziory w otworach i na krawędziach. Stal HSS wykazuje zwiększoną odporność na ścieranie oraz wysokie temperatury. Ponadto obrotowe, wymienne ostrza ustawiają się automatycznie w kierunku prowadzenia narzędzia. Wszystko za sprawą kołnierza pozwalającego na wygodne kręcenie gratownikiem podczas pracy.

Gratowniki do metalu do rur, otworów i gwintów

Usuwanie zadziorów wewnątrz, jak i na zewnątrz rur często jest wyzwaniem. Wówczas warto wyposażyć się w gratowniki do tworzywa lub do metalu w odpowiednim rozmiarze. Tylko wtedy narzędzie będzie odpowiednie do pracy z rurami o konkretnej średnicy. Kupując gratowniki w ProfiTechnik warto zwrócić uwagę na wyprofilowaną rękojeść. To za jej sprawą można mieć pewność, że narzędzie będzie dobrze układać się w ręce. W przypadku niektórych gratowników producenci zadbali o specjalne osłonki do ich ochrony.

Wszystkich produktów z tej kategorii można używać podczas wielu prac. Począwszy od skrawania metalu, aluminium, stali nierdzewnej, miedzi czy tworzyw sztucznych, jak np. plexi, poliwęglanu, PCV czy teflonu po usuwanie zadziorów wewnątrz rur. Do głównych zalet gratowników z naszego katalogu należy możliwość szybkiej wymiany ostrzy, dzięki czemu narzędzia te zyskują funkcjonalność. Gratowniki do metalu i do różnego rodzaju tworzyw przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, jak i osób rzadziej podejmujących się tego typu prac.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium