Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Noże, nożyczki do włókien i tkanin technicznych

Czy warto inwestować w nożyczki do włókien technicznych?

Oprócz szerokiego zastosowania nożyczek uniwersalnych, na rynku dostępnych jest również wiele nożyczek przeznaczonych do konkretnych powierzchni, niekiedy bardzo specyficznych. Należą do nich chociażby nożyczki do włókien kewlarowych, które są konieczne do stosowania w między innymi przewodach światłowodowych. Tego typu narzędzia są wysoko specjalizowane, zatem korzystanie z nich w nieodpowiedni sposób może znacząco skrócić ich żywotność.

 

Noże do włókien to szeroka gama wielu nożyczek lub noży specjalizujących się w cięciu konkretnych materiałów i powierzchni, pośród których można wymienić na przykład noże do krojenia tkanin. Często cechują się precyzyjnymi ostrzami z drobnym uzębieniem, które to zapobiega wyślizgiwaniu się włókien podczas cięcia. Warto zaznaczyć, że prawie zawsze mają rękojeści z tworzywa sztucznego, które gwarantują przyczepność i pewność podczas pracy.

  • Widok:
  • Widok:

Jak wybrać dobre noże do włókien?

Nie jest łatwo zdecydować się na konkretny  nóż, ponieważ jest ich obecnie na rynku bardzo dużo. W tym nadmiarze łatwo jest się czasem pogubić i zapomnieć czym powinny charakteryzować się dobre noże do cięcia waty izolacyjnej. Przydają się one podczas montażu i docinania izolacji oraz powinny posiadać ząbkowane ostrza. Poza tym, drewniana rękojeść sprawi, że będą trwałe i wytrzymałe.

 

Różnego rodzaju specyficzne materiały wymagają profesjonalnych zastosowań, stąd bardzo ważne, by w codziennej pracy stosować odpowiednie noże do tkanin technicznych. Wśród nich można wymienić chociażby noże do materiałów izolacyjnych, a także te dedykowane włóknom kewlarowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium