Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Młotki ślusarskie, pobijaki, siekiery

Każdy ślusarz powinien przed rozpoczęciem pracy wyposażyć się w potrzebne i niezbędne narzędzia. Dodatkowo, bardzo ważna jest również odpowiednia konserwacja tych narzędzi, aby mogły one służyć nam przez lata. Jeśli jednak zajdzie potrzeba wymiany niektórych sprzętów to koniecznie należy postawić na wysokiej jakości narzędzia. W warsztacie ślusarskim bardzo ważną rolę pełni młotek bezodrzutowy, z którego możemy skorzystać przy różnego rodzaju pracach montażowych. Dobrze jest więc posiadać kilka tego typu młotków do określonych prac.

  • Widok:
  • Widok:

Jak wybrać dobry młotek ślusarski?

Istnieje wiele różnych rodzajów młotków ślusarskich, dlatego też możemy wyposażyć nasz warsztat w narzędzia przeznaczone do szerokiego zakresu pracy. Przy samym wyborze młotka ślusarskiego warto jednak zwrócić największą uwagę na jakość oraz materiał wykonania obuchu, a w dalszej kolejności także na trzonek. Bardzo ważne jest, aby młotki ślusarskie były solidne, wygodne i wytrzymałe, dzięki czemu przydadzą nam się do różnego rodzaju prac warsztatowych czy serwisowych.

Młotek ślusarski - jaki trzonek?

Istotny jest ergonomiczny kształt trzonka oraz materiał, z którego został wykonany. Co ważne, powinien zapewniać wygodny oraz bezpieczny chwyt. Na bezpieczeństwo użytkowania młotka znaczący wpływ ma również solidność i trwałość połączenia trzonka z główką. Trzonki mogą być wykonane z różnych materiałów. Tradycyjny trzonek młotka najczęściej jest wykonany z drewna. Do tego celu najbardziej nadaje się drewno hikorowe, które jest bardzo sprężyste i umożliwia redukowanie powstających wibracji. Spotkać można również trzonki z włókna szklanego, które są bardzo wytrzymałe i trwałe. Do ich stabilnego łączenia z główką zwykle stosowane są odpowiednio dobrane kleje. Trzonki stalowe również są odporne, wytrzymałe. Łączy się je z główką za pomocą kołków rozprężnych.

Młotek ślusarski

Młotek ślusarski ma tradycyjny kształt i służy do pobijania narzędzi lub elementów oraz do wbijania gwoździ. Wykorzystywany jest także w pracach blacharskich. Może być stosowany przy wyburzeniach i wówczas powinien mieć wagę około 10 kg. Młotek ślusarski ma główkę, która zwykle wykonana jest ze stali i dla zwiększenia wytrzymałości jest hartowana w sposób strefowy. Hartowaniu w największym stopniu podlegają końcówki robocze główki. Im bliżej środka, tym stopień hartowania jest coraz niższy. Dzięki temu w miejscu łączenia główki z trzonkiem stal pozostaje bardziej sprężysta, czyli odporniejsza na ewentualne pęknięcia.

Jak wybrać dobry młotek ślusarski?

Wybór konkretnego modelu młotka ślusarskiego powinien zależeć głównie od zadań, jakie mamy do wykonania. W warunkach domowych młotek ślusarski zwykle służy do niezbędnych drobnych napraw. W tym celu możemy też wybrać młotek ciesielski. Powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na cenę młotka, ale także jakość jego wykonania, technikę łączenia trzonka z główką i użyte materiały. Warto pamiętać o jakości, sprawdzonej marce, dopasowaniu ergonomicznym i wagowym, a także o higienie i bezpieczeństwie pracy - niezależnie od tego, czy będziemy używać młotka zawodowo czy do majsterkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium