Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Młotki, młoty i kowadła kowalskie, babki do kos

Bez wątpienia młotek to jedno z tych narzędzi, które niezbędne jest niemal przy każdej pracy związanej z budową, montażem czy też naprawą. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, co tylko potwierdza obecność na rynku wielu różnych modeli młotków. Obecnie dedykowane są one konkretnym działaniom, a także uwzględniają wiele różnych parametrów oraz niezbędnych funkcjonalności. Jednym z popularniejszych rodzajów są z pewnością młoty kowalskie. Przydają się one jednak nie tylko do prac kowalskich, ale i również cięższych prac ślusarskich oraz budowlanych. Posiadają one hartowany obuch, a także trzonek z drewna jesionowego lub hikorowego. Młotki kowalskie dzięki swej konstrukcji są łatwe w użyciu, a dodatkowo posiadają klin zabezpieczający trzonek osadzony w obuchu.

  • Widok:
  • Widok:

Młoty kowalskie – co warto o nich wiedzieć?

Są one bardzo wytrzymałe i posiadają szeroki zakres zastosowania, dzięki czemu są tak często wybierane. Młotki do kos cechują się z kolei specjalnie ukształtowanym obuchem i rąbem, które umożliwiają precyzyjną pracę oraz dobre wyczucie siły.W pracach nad klepaniem kos bardzo istotna jest dokładność, stąd też tak ważne, aby były one dobrze wyważone. Młoty do kos są oczywiście hartowane i posiadają trzonek osadzony w obuchu zabezpieczony klinem. Sam trzonek bardzo często wykonywany jest z twardego jesionowego drewna. W pracy nad kosami istotne są również kowadełka, które to przygotowują stanowisko do wyklepywania. W zależności od preferencji można zdecydować się na powierzchnię roboczą o różnym profilu – kwadratu czy też prostokąta.

 

Nawet domowe majsterkowanie wymaga nierzadko wykorzystania młotka. Bez niego przybijanie, odbijanie i wybijanie byłoby praktycznie niemożliwe.

Młotki kowalskie

Przygotowując się do prac kowalskich, zawsze warto postawić na solidny i praktyczny młotek kowalski. To narzędzie, którego użycie ułatwi i skróci czas potrzebny do wykonania pracy. Wybór młotka powinien uwzględniać odpowiednią konstrukcję obucha oraz stosowny materiał wykonania trzonka. Dobierają te elementy masz gwarancję, że praca nie przysporzy Ci większych problemów.

 

Z myślą o naszych Klientach oferujemy młotki kowalskie tylko uznanych, cenionych producentów, np. Montero i Picard.

Młoty kowalskie – co warto o nich wiedzieć?

Firma Picard działa na rynku już od ponad 160 lat i niezmiennie pozostaje własnością rodziny Picard. Jej priorytetem jest produkcja jak najlepszych i najbezpieczniejszych narzędzi. Od początku istnienia firma specjalizuje się w produkcji młotków i narzędzi kowalskich. W procesach produkcyjnych wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania nauki i techniki. W bogatej ofercie firmy znajdziemy wysokiej jakości młotek kowalski, ślusarski, stolarski, ciesielski, murarski, dekarski, geologiczny oraz wiele innych specjalistycznych narzędzi.

Kowadełka kowalskie

Kowadełka kowalskie przeznaczone są do drobnych prac kowalskich. Kowadełka kowalskie marki Picard to narzędzie zarówno dla wymagających profesjonalistów, jak i majsterkowiczów pracujących w przydomowym warsztacie. Kowadełka kowalskie wykonane są z wysokogatunkowej stali oraz zabezpieczone przed korozją proszkowym malowaniem. Bitnia i trzpień są hartowane i szlifowane.

Młotki do kucia podków

Osobną gamę młotków kowalskich stanowią młotki do kucia podków, które są wykonane z wysokiej jakości stali narzędziowej. Młotek kowalski do kucia podków ma dwie solidne końcówki obucha. Z jednej strony jest okrągły i lekko wypukły, a z drugiej - kwadratowy. Posiada szlifowane części robocze i fazowane krawędzie. Wygodna rękojeść jest zwykle wykonana z drewna jesionowego i może posiadać pomalowaną końcówkę dla lepszego chwytu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium