Zaloguj się

Twój koszyk (0)

Wartość: 0,00 zł Przejdź do kasy
 

Imadła spawalnicze, kątowe i modelarskie

Proponujemy profesjonalne imadła, które sprawdzą się zarówno podczas hobbystycznego majsterkowania, jak i wykonywania zawodowych obowiązków w firmowym warsztacie, pracowni ślusarskiej czy zakładzie spawalniczym. W Profitechnik.pl znajdziesz mocowane zaciskowo imadła modelarskie marki Bessey, które dzięki nacięciom pryzmowym zapewniają mocny chwyt okrągłych przedmiotów. Możemy również zaoferować imadła ślusarskie firmy Kanca dostępne w kilku wariantach różniących się rozwartością szczęk i wymiarami. 

  • Widok:
  • Widok:

Imadła kątowe dla spawaczy i ślusarzy

W ofercie sklepu Profitechnik.pl znajdują się również imadła kątowe Bessey, które ułatwiają obróbkę elementów poprzez unieruchomienie ich pod kątem 90°. Prezentowane imadła spawalnicze są wyposażone we wrzeciono o powłoce miedzianej, co zapobiega osiadaniu odprysków. W tej kategorii umieściliśmy również zaciski kątowe przeznaczone do lekkich obróbek stolarskich oraz elementy montażowe do imadeł. Szeroki wachlarz modeli pozwoli Ci łatwo dobrać narzędzia do charakteru pracy.

W naszej ofercie dostępne są profesjonalne imadła kątowe, które umożliwiają ustalenie dwóch elementów pod określonym kątem względem siebie. Oferowane przez nas imadła kątowe to doskonałe wyposażenie do spawania. Zastosowanie odpowiedniego imadła kątowego do spawania pozwala łączyć elementy o różnym przekroju pod kątem prostym lub pod wybranym kątem. 

  • Samonastawne imadło kątowe – samonastawne imadło spawalnicze dostępne w naszym sklepie to urządzenie, które pozwala na ustalenie dwóch elementów pod kątem prostym tak, aby można było połączyć je poprzez ich zespawanie. Imadło jest zaprojektowane w taki sposób, że można w nim zacisnąć dwa elementy o różnej szerokości czy średnicy. W sprzedaży dostępne są dwa modele samonastawnych imadeł kątowych do spawania. Mniejsze samonastawne imadło spawalnicze pozwala zacisnąć elementy, których przekrój mierzy do 60 mm szerokości lub średnicy. Większe imadło spawalnicze z samonastawną szczęką może uchwycić detale mierzące nawet 100 mm.

  • Podwójne imadło kątowe – podwójne spawalnicze imadło kątowe to przyrząd do ustalania spawanych elementów pod określonym kątem względem siebie. Imadło spawalnicze umożliwia spawanie elementów pod kątem w zakresie od 5° do 180°. Jest wyposażone w dwie oddzielne szczęki. Każda ze szczęk podwójnego kątowego imadła spawalniczego może uchwycić element o szerokości do 100 mm. Szczęki podwójnego imadła kątowego mierzą 35 mm wysokości. 

Zaletą kątowych imadeł spawalniczych jest solidna konstrukcja. Imadła spawalnicze można zamocować do stołu spawalniczego czy warsztatowego. Są wykonane z solidnego żeliwa, które jest odporne mechanicznie i wytrzymuje gwałtowne zmiany temperatury. Konstrukcja imadła i szczęk zapewnia dobry dostęp do miejsca, w którym oba elementy mają zostać połączone spawem tak, aby ułatwić ich zespawanie w odpowiednim ustawieniu.

Zaciski (ściski) kątowe – lekkie modelarskie imadła kątowe

Podczas pracy z lekkimi detalami lepszym rozwiązaniem niż ciężkie imadła spawalnicze mogą okazać się lekkie zaciski kątowe. W sprzedaży dostępne są dwa najczęściej stosowane modele lekkich imadeł kątowych (zacisków lub ścisków kątowych). To doskonałe wyposażenie do realizacji lekkich prac stolarskich i modelarskich.

  • Lekki zacisk kątowy (lekkie imadło kątowe) – zaciski kątowe to jednne z częściej kupowanych modeli imadeł modelarskich. W naszej ofercie dostępny jest m.in. podwójny zacisk kątowy wyposażony w dwie szczęki, które mogą ustalać pod kątem prostym dwa elementy o różnej szerokości. Modelarskie imadło kątowe można zamocować na stole warsztatowym.

  • Lekki samonastawny zacisk kątowy (ścisk kątowy) – samonastawne imadło modelarskie to lekki samonastawny ścisk wyposażony w zacisk do ustalania dwóch elementów pod kątem 90° względem siebie. W sprzedaży dostępne są dwa modele samonastawnych imadeł modelarskich. Większy jest wyposażony w szczękę, której rozmiar pozwala chwycić elementy o szerokości do 60 mm, mniejszy pozwala na zamocowanie elementów o szerokości do 30 mm.

Imadła modelarskie równoległe

W ofercie dostępne są także lekkie modelarskie imadła równoległe do montażu na blacie stołu warsztatowego. Modelarskie imadła równoległe pozwalają na chwytanie elementów o skomplikowanej budowie. Wystarczy zdemontować trzpienie ustalające szczęki, aby uzyskać możliwość ich ustawienia pod kątem sięgającym do 25°, co znacznie zwiększa powierzchnię kontaktu i siłę docisku podczas chwytania detali o skomplikowanej geometrii w imadle modelarskim.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium